Latvijā
Politika

Vāks parakstus par nodokļa atcelšanu vienīgajam mājoklim4


Advokāta Alvja Začesta kontaktadrese ir dzīvoklī šādā paneļu mājā Pļavniekos.
Advokāta Alvja Začesta kontaktadrese ir dzīvoklī šādā paneļu mājā Pļavniekos.
Foto – Valdis Semjonovs

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien reģistrēja parakstu vākšanai partijas “No sirds Latvijai” šā gada aprīlī atkārtoti iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli””, kas paredz nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atcelšanu vienīgajam mājoklim, portālu LA.lv informēja CVK pārstāve Kristīne Bērziņa.

Iepriekšējā parakstu vākšana par šo likumprojektu noslēdzās 21. aprīlī, un divpadsmit mēnešu laikā likumprojekta atbalstam CVK Parakstu vākšanas sistēma tika reģistrēti 29 500 parakstu, kas nebija pietiekami, lai likumprojektu iesniegtu Saeimā. Lai likumprojekts nonāktu Saeimā, iniciatīvas grupai tā atbalstam bija jāsavāc ne mazāk kā vienas desmitās daļas jeb 155 224 vēlētāju parakstu.

Līdzīga satura likumprojektu CVK aprīlī iesniedza arī biedrība “Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā”, taču, tā kā biedrības iesniegtais likumprojekts nebija noformēts atbilstoši juridiskās tehnikas prasībām, CVK šodien nolēma to atdot atpakaļ iesniedzējiem trūkumu novēršanai. Tādējādi, ja biedrības pārstāvji izmantos iespēju iesniegt likumprojektu atkārtoti, CVK būs jālemj, kā rīkoties situācijā, kad vienlaikus tiek iesniegti vairāki likumprojekti ar vienādu likuma tekstu.

Parakstīties par likumprojekta “Grozījums likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli”” iesniegšanu Saeimā vēlētāji varēs, sākot ar rītdienu, bet vākt parakstus likumprojekta atbalstam iniciatīvas grupa varēs 12 mēnešus – līdz 2019. gada 14. maijam.

Parakstīties par CVK reģistrētu likumprojektu ir iespējams elektroniski, portālā Latvija.lv, 924 pašvaldību parakstu vākšanas vietās – dzīvesvietas deklarēšanas iestādēs, bāriņtiesās, kuras veic notariālas darbības, pie pagastu vai pilsētu pārvalžu vadītājiem, kā arī pie zvērinātiem notāriem. Par paraksta apliecināšanu pašvaldībā vai pie notāra jāmaksā valsts nodeva, bet parakstīšanās portālā Latvija.lv vēlētājiem ir bez maksas un tiek segta no valsts budžeta līdzekļiem.

Papildus informācija par parakstu vākšanas nosacījumiem un paraksta vākšanas vietu saraksts pieejams CVK mājaslapā www.cvk.lv, sadaļā “Vēlētāju iniciatīvas”.

LA.lv