×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. aprīlis, 2015
Drukāt

Vāks parakstus pret “Rail Baltica” tuneli zem Āgenskalna (5)

agenskalns_letaep_7

Biedrība “Āgenskalns-mūsu mājas” plāno vākt iedzīvotāju parakstus pret Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa “Rail Baltica II” trases tuneļa būvniecību zem Āgenskalna, pastāstīja biedrības vadītājs Ēriks Pūle.

Viņš sacīja, ka trešdien notiks biedrības un Āgenskalna iedzīvotāju sanāksme, kurā biedrība informēs par riskiem, ko tā saredz saistībā ar tuneļa būvniecību, kā arī uzklausīs un apkopos iedzīvotāju viedokļus. Tāpat plānots sākt iedzīvotāju parakstu vākšanu pret “Rail Baltica II” tuneļa būvniecību Āgenskalnā.

“Mēs izstāstīsim par sevi, izstāstīsim tos riskus, ko mēs saredzam, kā arī sāksim vākt parakstus pret tuneļa būvniecību zem Āgenskalna,” sacīja Pūle.

Pēc viņa teiktā, biedrība atbalsta “Rail Baltica II” dzelzceļa trases novietojumu pa esošo dzelzceļa līniju.

Jau rakstīts, ka “Rail Baltica II” trase Latvijas teritorijā varētu šķērsot Salacgrīvas novadu, Limbažu novadu, Sējas novadu, Inčukalna novadu, Ropažu novadu, Garkalnes novadu, Stopiņu novadu, Salaspils novadu, Ķekavas novadu, Iecavas novadu, Bauskas novadu, Baldones novadu, Mārupes novadu, Olaines novadu un Rīgu. “Rail Baltica II” Latvijas posma detalizētu tehnisko izpēti veic pilnsabiedrība “RB Latvija”.

No 23.februāra līdz 15.martam kopumā 15 Latvijas pašvaldībās, kuras skar “Rail Baltica II” trases, notika sākotnējās sabiedriskās apspriešanas sanāksmes, kurās iedzīvotāji un pašvaldības izteica priekšlikumus, lai tos vērtētu ietekmes uz vidi novērtējuma gaitā un izpētes darba rezultātā noteiktu optimālo trases novietojuma variantu.

Pēc “RB Latvija” pārstāvju teiktā, no 15 pašvaldībām, kuras plānots šķērsot dzelzceļam, 10 ir pozitīvs viedoklis par projektu, trijām neitrāls, bet divām – negatīvs. Plānots strādāt, lai rastu risinājumus, kas apmierinātu visas puses, un šogad rudenī sāksies nākamā sabiedriskā apspriešana par “Rail Baltica II” tehnisko projektu.

Līdz 2015.gada beigām plānots izvēlēties vienu trases variantu, pašvaldībās lemjot par plānotās darbības akceptu. Tādējādi 2015.gada beigās būs arī zināma dzelzceļa nodalījuma josla 40 līdz 60 metru platumā, kas norobežota ar žogu – šim variantam tiks izveidots precīzs saraksts ar skatajiem īpašumiem.

“Rail Baltica II” projekta galvenais mērķis ir atjaunot Baltijas valstu tiešu saikni ar Eiropas dzelzceļu tīklu un veicināt reģionālo integrāciju, no Helsinkiem savienojot Tallinu, Rīgu, Kauņu, Varšavu un Berlīni un šo maršrutu potenciāli pagarinot līdz Venēcijai. Atbilstoši Lielbritānijas konsultāciju kompānijas “Aecom Ltd.” 2011.gadā veiktajiem aprēķiniem jaunā dzelzceļa līnija Latvija provizoriski izmaksās 1,27 miljardus eiro, bet visās trijās Baltijas valstīs – 3,68 miljardus eiro. Konkrētais valsts ieguldījums ir atkarīgs no Eiropas Savienības līdzfinansējuma lieluma – “Rail Baltica II” projekts var pretendēt uz līdz 85% ES līdzfinansējumu.

Biedrība “Āgenskalns-mūsu mājas” reģistrēta 2015.gada 8.aprīlī un tās mērķi ir Āgenskalna kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas veicināšana un popularizēšana, izglītības, sporta un kultūras aktivitāšu veicināšana Āgenskalnā, kā arī Āgenskalna iedzīvotāju interešu aizstāvība.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Latvieši izceļas ar neizlēmību un muļļāšanos. Visās jomās. Tā laikam ir nacionāla īpatnība. Ja arī atrodas kāds, kurš pieņem lēmumus un dara, tad viņš tiek nievāts un nodēvēts par tautas ienaidnieku. Tieši tādēļ Latvijā Ministru Prezidents un ministri darītāji nav cieņā. Jo lielāks muļļa, jo labāks. Starp citu – Lietuvā posms robeža- Kauņa jau gandrīz gatavs.

  2. Tad nabadzigie latviesi vares priecaties, jo vizinas pa Es par brivu ,bus loti laimigi .

  3. Agenskalna aizliegt Atbildēt

    Ari auto satiksmi jo ta ir bistama veselibai ar savu piesarnosanu un avarijam. To atvietot ar zirgiem jo tie ir daudz drosaki un to izvirdumi/izkarnejumi ir ekologiski tiri.

  4. Ja tunelis labi uztaisīts,to pat neviens Āgeskalnā nemanītu,bet ir viens LIELS bet,vai to izdarīs????? Var gadīties,ka īsta tuneļa vietā izrok ,,grāvi” ,ieliek sliedes UN nosauc par tuneli.
    Arī vēl tas,ja tajā rajonā pieķersies pazemei,rajons būs bez ūdens ,bez elektrības u.t.t. Tur taču viss ir tik vecs un sapuvis vārda pilnā nozīmē.

  5. Vispirms pagaidīsim, vai poļi to dzelzceļu uzbūvēs?

Draugiem Facebook Twitter Google+