×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. aprīlis, 2016
Drukāt

Valcēnieši Latvijas simtgadei aicina veidot “Neatkarības vilcienu” (2)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Valkas pašvaldība ir nosūtījusi vēstuli Satiksmes un Kultūras ministrijām ar ierosinājumu iekļaut Latvijas simtgades pasākumu plānā akciju “Neatkarības vilciens”, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

Idejas autori liek priekšā pirmajā akcijas posmā vienu no atjaunotajiem pasažieru dīzeļvilcieniem noformēt Latvijas valsts karoga krāsās, izmantojot arī citus nacionālos simbolus. Par šo noformējuma ideju varētu rīkot konkursu.

Otrajā akcijas posmā jau 2017. gadā rīkotu divu, īpašu “Neatkarības vilciena” reisus: Rīga – Rēzekne un Rīga – Valka, kur vieglā saprotamā veidā caur dziesmām, mūziku, dejām un nelielu pārvietojamu ekspozīciju tiktu stāstīti 1917. gadā notikušie notikumi Latvijas Neatkarības ceļā. Vilciens piestātu katrā lielākajā stacijā, kur notiktu pasākums – koncerts vietējiem iedzīvotājiem, kuru Rēzeknes braucienā caurvītu stāsts par Latgales kongresu, bet Valkas braucienā – par LPNP (Valkas braucienā).

Nākamajos gados šo vilcienu līdzīgā veidā izmantotu maršrutos Rīga – Liepāja (valdības laiks Liepājā), Rīga – Cēsis (Cēsu kaujas), Rīga – Jelgava (Bermonta padzīšana).

Pārējā laikā vilciens tiktu izmantots regulārajos maršrutos, tādējādi popularizējot Latvijas valsts jubileju.

Valkas pašvaldības vadītājs Vents Armands Krauklis skaidro: “Esam pārliecināti, ka jāmeklē tādas pasākumu formas, kas ļauj demokrātiskā, visiem saprotamā veidā stāstīt par Latvijas neatkarības tapšanu arī tai sabiedrības daļai, kura ikdienā par vēsturi, politiku neinteresējas. Mūsuprāt, tam lieliski noderētu dzelzceļš un pasažieru vilciens, jo vairāk tāpēc, ka neatkarības cīņu laikā vilciens bija galvenais pārvietošanās līdzeklis, un ir saglabājušās tās maģistrālās līnijas, kuras izmantoja Latvijas tapšanas laikā – 1917. – 1920. gadā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nekā nesaprotu! Tāds vilciens Rīga – Valka vairs nemaz nav. Brauc līdz Valmierai, sēdies autobusā un brauc uz Valku. Potenciālie braucēji sen no LPSR ir prom un brauc ar vilcieniem Īrijā, Vācijā un Jaunzēlandē. Dēļ 3-5 pasažieriem nav vērts trenkāt trīs vagonu dīzeļvilcienu. Pat Kraukli brauc ar Volvo!

  2. Dīzeļvilcienu nevarēs izmantot jo tas būvēts okupācijas laikā!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+