×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. februāris, 2012
Drukāt

Valcēnieši parakstās par veselību

krauklis_leta

Valkas novadā pirms trīs dienām sagatavota vēstule, lai paustu atbalstu medicīnas pakalpojumu saglabāšanai novadā. To parakstījuši jau 339 iedzīvotāji. Parakstu vākšana turpināsies līdz 1. martam, pastāstīja Vidzemes partijas valdes loceklis Vents Armands Krauklis, kurš uzņēmies procesa koordināciju.


Sagatavoto vēstuli plānots nogādāt veselības ministrei Ingrīdai Circenei (“V”), Valkas novada domes priekšsēdētājam Kārlim Albergam (LZS) un SIA “Vidzemes slimnīca” valdes priekšsēdētājai Ingūnai Liepai. “Ar šo gadu ieviestā ārstu darba apmaksas sistēma un samazinātās valsts apmaksātās pacientu pieņemšanas kvotas Vidzemes slimnīcas Valkas poliklīnikā nopietni apdraud Valkas un apkārtējo novadu iedzīvotāju iespēju savlaicīgi diagnosticēt slimības (tostarp vissmagākās, piemēram, vēzi) un tās ārstēt. Šī sistēma reizē arī grauj ārstu vēlmi pieņemt pacientus Valkā (viņiem materiālā ziņā tas ir ļoti neizdevīgi) un ar laiku var novest pie poliklīnikas un aprūpes nodaļas slēgšanas,” teikts vēstulē.

“Vairākiem speciālistiem (arī onkologam) noteiktā valsts apmaksāto pacientu pieņemšanas kvota ir noteikta četri pacienti dienā. Šiem pacientiem par vizīti jāmaksā trīs lati, pārējiem – astoņi lati. Normas paredz, ka, piemēram, onkologam vienam pacientam jāatvēl 15 minūtes. Atalgojums par katra šāda pacienta pieņemšanu – 75 santīmi. Savukārt no “astoņu latu pacientiem” ārsta atalgojumam aiziet 40%, tādējādi motivējot ārstus vairāk pieņemt maksas pacientus,” secināts vēstulē.

Kā skaidro Krauklis, šāda situācija noved pie tā, ka slimības tiek ielaistas vai netiek atklātas savlaicīgi. Arī ārsti nevēlas braukt uz Valku, ja viņu atalgojums dienā sastāda trīs līdz piecus latus.

Valkā atrodas arī Vidzemes slimnīcas aprūpes nodaļa. Kā informē Krauklis, kuluāros dzirdams par aprūpes nodaļas slēgšanu pavasarī, bet oficiāli šāda informācija netiek apstiprināta. “Līdz šim tā informācija, kas cirkulējusi pašu mediķu aprindās, izrādījusies patiesa,” uzsver Krauklis. Ja tomēr šīs iniciatīvas rezultātā amatpersonas pateiks, ka nodaļa netiek slēgta, tas būs ļoti labs rezultāts. Krauklis cer, ka pēc vēstules nosūtīšanas ar attiecīgajām institūcijām būs iespējams sākt dialogu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+