×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. decembris, 2013
Drukāt

Valdemārpilī iesvēta jauno kapliču un labiekārto kapu teritoriju

Foto: Talsu novadsFoto: Talsu novads

Piektdien Valdemārpilī ekspluatācijā nodota un iesvētīta kapličas jaunbūve, kā arī labiekārtotā pilsētas kapu teritorija, portālu “LA.lv” informēja Talsu novada domes izpilddirektora padomniece sabiedrisko attiecību jomā Ivonna Vicinska.

Līdz ar kapličas izveidi visiem Valdemārpils apkārtnes iedzīvotājiem rasta iespēja no saviem tuviniekiem atvadīties pienācīgi.

Kapličas iesvētīšanā kopā ar vietējiem iedzīvotājiem piedalījās arī Talsu novada domes pārstāvji un projekta realizētāji. Talsu novada domes priekšsēdētājs Aivars Lācarus, uzrunājot klātesošos, uzsvēris, ka novadā vajadzīgas ne tikai dažādas izklaides vietas, bet arī tādas ēkas kā šī kapliča.

„Talsu novada dome šo projektu atbalstīja, jo zinājām – šī ēka Valdemārpilij bija vajadzīga jau sen,” norādījis Lācarus un uzteicis Ārlavas pagasta pārvaldes vadītāju Andri Grīnbergu, kurš aktīvi un neatlaidīgi cīnījies, lai šis projekts tiktu apstiprināts.

Grīnbergs apliecinājis, ka par kapličas izveidi nācās pacīnīties vairākus gadus. „Lai gan šī nama sienas paredzētas bēdīgiem notikumiem, iedzīvotājiem kapličas atklāšana tomēr ir priecīgs un ilgi gaidīts notikums (..),” sacījis Grīnbergs, pateicoties par atbalstu Talsu novada domei, būvniekiem un Lauku atbalsta dienestam (LAD).

Vicinska atzīmē, ka kapličas jautājums Valdemārpils iedzīvotājus satrauc ilgstoši. Atvadas no aizgājušiem tuviniekiem rīkotas pat tādās vietās kā šķūnīši, klētis un piemājas garāžas, jo Valdemārpils baznīcas kapličā atļauta tikai kristīgā izvadīšana.

Kopā ar kapličas jaunbūvi ekspluatācijā nodota labiekārtotā kapu teritorija – attīrīta un rekonstruēta ūdens ņemšanas aka, nomainīti visi metāla vārti, ieklāts betona bruģa segums, kas savieno kapu teritoriju ar kapliču, un uzstādīti soliņi.

Projekta „Valdemārpils pilsētas kapu teritorijas labiekārtošana ar kapličas jaunbūvi” autors ir SIA „Barox RB”, galvenais būvuzņēmējs – SIA „BauArt”, būvuzraugs – SIA „Andri SG”. Projektam saņemts LAD administrēto Eiropas fondu līdzfinansējums. Kopējās projekta izmaksas ir 47 046,78 lati,  tostarp publiskais finansējums ir 12 599,99 lati.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+