×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

Mārtiņš Muižnieks, 
SIA “Strelnieks.lv” īpašnieks
: “Valdes locekļa nodoklis” – kara pieteikums uzņēmējiem
 (9)

Muiznieks

Priekšlikums noteikt obligāto atalgojumu mazo kapitālsabiedrību valdes pārstāvjiem būtībā nozīmē ieviest jaunu – tā saukto valdes locekļa – nodokli. Gribas pasmīnēt par to, kā šo izmaiņu nepieciešamību pamato Finanšu ministrijā, proti: “Kapitālsabiedrības tiek veidotas ar mērķi finansēt nelegālo nodarbinātību, dividendēs saņemot ienākumus.” To izlasot, man top skaidrs, ka ar uzņēmējdarbību esmu sācis nodarboties, lai veicinātu nelegālo nodarbinātību…

Man gan šķiet, ka ar legālo uzņēmējdarbību nodarbojas tāpēc, lai vieglāk īstenotu savas biznesa idejas un gūtu maksimālu peļņu, samaksājot valstij un sabiedrībai to, kas tai pienākas! Pretējā gadījumā neviens no ēnu sektora nemaz nedomātu nākt ārā, jo būtu labi turpat.

Līdz šim uzskatīju, ka viens no valsts pamatmērķiem ir samazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru. Taču rodas iespaids, ka ar “valdes locekļa nodokļa” ieviešanu un mikrouzņēmuma likmes paaug­stināšanu līdz 15 procentiem tiek plānots pretējais – veicināt ēnu ekonomikas attīstību. Pēc tam Valsts ieņēmumu dienests varētu ķert un sodīt vainīgos, ar iekasētām soda naudām kompensējot nodokļu ieņēmumu samazināšanos.

Šis plāns vairāk līdzinās kara pieteikumam pret mazo uzņēmējdarbību. Ikviens uzņēmējs plāno savu darbību tā, lai gūtu peļņu. Bet biznesā mēdz būt zaudējumi. Tik un tā “valdes locekļa nodoklis” būs jāmaksā. Kur ņemt šo naudu? Ņemt kredītu zaudējumu segšanai? Neviens tam aizdevumu nedos! Es tad redzu tikai divas izejas – pārtraukt uzņēmējdarbību vai riskēt un nemaksāt nodokļus vispār, pārejot ēnu ekonomikas sektorā.

Valdība pūlas samazināt iedzīvotāju aizbraukšanu no valsts. Pēdējos trīs gadus nodarbojos ar uzņēmējdarbību, lai man nebūtu jāpamet Latvija. Ja šī nodokļa dēļ tā būs jāpārtrauc, arī es būšu spiests nopietni apsvērt šo iespēju. Sekas šim nepārdomātajam “valdes locekļa nodoklim”, manuprāt, var būt dramatiskas.

Šim nodoklim, ja tas patiešām ir nepieciešams, būtu jāstājas spēkā no 100 000 eiro apgrozījuma, kas ir mikrouzņēmuma apgrozījuma robeža.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. FM vienoklis kārtējo reizi apliecina, ka Latviajs satversmē noteiktajai nevainības prezumpcijai ir nulles vērtība.

  2. Šo karu pieteica jau 1940. gadā, kad psrs iebruka Latvijā, un līdz pat šim brīdim neviens to nav atcēlis….

  3. Brīžiem nesaprotu kā var pieņemt tik absurdus lēmumus?! Vai tiešām neviens pirms tam tos kārtīgi neizanalizē!? Uzskatu, ka uzņēmējiem nodokļi nebūtu jāceļ, jo viņi reāli rūpējas par bezdarba līmeņa samazināšanos valstī. Situācijai vajadzētu būt tādai, ka uzņēmēji varētu atļauties pieņemt darbā vairāk darbinieku, līdz ar to atkristu tā lielā valsts pabalstu maksāšana no nodokļu maksātāju algām, jo reāli bezdarbniekiem tiek maksāts par nekādu ieguldījumu Latvijas attīstībā. Un šie darbinieki taču maksātu arī nodokļus valstij. Vispār vajag padomāt par to, no kurienes nāk problēma un kā sistēmu sakārtot!

  4. tas puisis ir izveidojis kapitālsabiedrību vai sia, ne visi uzņēmēji veido kapitālsabiedrības

  5. puisis ir gudrāks par FM, un raksts nemaz nav labs, jo tur nekas jēdzīgs nav pateikts, tik tas , ka jābrauc prom jo valdīa uzliek nodokļus

  6. Patiešām labs raksts!

  7. Šis puisis ir simtreiz gudrāks par visu FM!

Draugiem Facebook Twitter Google+