Latvijā
Novados

Valdgales ugunsgrēka vietā joprojām turpinās gruzdēšana0

Foto-Edijs Pālens/LETA

Valdgales ugunsgrēka vietā daudzviet joprojām notiek gruzdēšana, bet degšana ar atklātu liesmu vairs neesot bijusi, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Viņa atgādināja, ka meža un kūdras ugunsgrēka dzēšanas darbi ir bīstami, jo kūdra gruzd un deg dziļumā, tādējādi, veidojot tukšumus ar cietu virsmu, kas vizuāli nav redzami, bet uz tām uzkāpjot, cilvēki vai tehnika var iekrist. Vakar, veicot ugunsgrēka dzēšanas darbus, cieta viens ugunsdzēsējs, kurš ar vienu kāju šādā tukšumā iegrima. Glābējs tika nodots mediķiem un nogādāts slimnīcā tālākai apskatei.

Ugunsgrēku joprojām izdodas noturēt iekšpus izveidotā perimetra un ugunsdzēsēji turpina darbu notikuma vietā. Piektdien dzēšanas darbus jau sāka veikt trīs helikopteri.

Pēdējie gaisa kvalitātes mērījumu dati liecina, ka Stiklu ciema tuvumā gaisa kvalitāte novērtēta kā laba, liecina informācija Valsts vides dienesta izveidotajā gaisa kvalitātes mērījumu tiešsaistes kartē. Tas nozīmē, ka nav vērojama ugunsgrēka ietekme uz gaisa kvalitāti, kā arī papildus piesardzības pasākumi nav nepieciešami.

Arī citās mērījumu vietās gaisa kvalitāte ir novērtēta kā laba.

Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks (ZZS) aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka Stiklu ciemā atgriezusies vairāk nekā trešdaļa tajā deklarēto iedzīvotāju. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka patlaban gan neesot vēlams atgriezties ciemā, jo vēja virziena prognozes tam neesot labvēlīgas. Šī iemesla dēļ Stiklos pagaidām nav plānots atpakaļ atvest bērnunama bērnus

Kā ziņots, Valdgales ugunsgrēka dzēšanā iesaistījies arī helikopters no Baltkrievijas, kas atsaucies Latvijas palīdzības lūgumam.

LA.lv