×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
14. novembris, 2013
Drukāt

Egils Līcītis: Valdība aizdurvē (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Kaķu koncerts iet no latviešu sētas uz sētu, muzicē iekšpagalmos. Tur manīsiet Elksniņa novalkātas demagoģijas ermoņiku, Cileviča žēlo vijoli, Kabanova atvainošanās balalaiku. Sēri smeldzīgās melodijas par pasaules netaisnībām un apspiestību, par cilvēka tiesībām, ar ko palēnām iekaro vēlētāju pacietību, liek atvērties vienam otram logam, no kura iekrīt pa kādam grasim vai rublim cepurē. Citi sakomponējuši tādu ik pa laikam uzvelkamu raimtairīdi dziesmiņu – tev, latvieti, vajadzētu slēpt un bēdzināt savu tautību, pidrallā, pidrallā. Cik tad mūsu ir tīrasiņu? Šais laikos derīgāk mācīties būt par kosmopolītiem, lai nepaliktu moderniem strāvojumiem un vējojumiem iekavās. Un valstsnācija. Kas tā tāda ir un vai maz eksistē Latvijā? Kā pierādīsiet, ka tāda pastāv, un kurš tai īstenpiederīgais? Un vispār – Latvijas tautai ir vairāk jādomā par siltām Ēģiptēm, pilnām bļodām un par to, ka skumīgums pāries un vairs nebūs aiz kalniem tie laiki, kad barankas krīt no debesīm.

Noklausījies pamācošā koncertiestudējumā, katrs savā darbavietā pašaizliedzīgais latvis vērš skatu augšup, uz savu nacionālo valdību – tak turēdams to gudrāku esam. Pilsoņi jau bija teikuši – ieviesiet latvisku skolu Latvijā, nacionālpatriotisku audzināšanu. Tas taču būtu liels un skaists pienākums, lai vairāk taptu jaunu pilsoņu un patriotu, kas paceltu Latvijas slavu un pašapziņu.

Politiskā valdība nereaģē.

Pat tad kad nesaudzīgas rokas tiecās pēc mūsu dārgās valodas, kad ķetnas grib grābt pēc varas Latvijā, – līdz šim tikai tauta viena pati saviem spēkiem spējusi glābt situāciju. Taču nonācis tiktāl, ka izļodzītie valsts pamati ir jānostiprina, un arī te smagākos mūrēšanas darbus veic brīvprātīgi pieteicies tiesībnieks Levits – es nemaz nezinu, no kādiem noglabājumiem “neparedzētiem gadījumiem” valdība kasē spēs atlicināt līdzekļus un izpalīgam samaksāt! Bet kur ir tas stiprais, itin kā solītais politiskais atbalsts Satversmes preambulas autoriem un idejas uzturētājiem: Levitam, Čepānei, Zālītei, Īvānam, Kūlei un tūkstošiem latviešu?

Valdība aizdurvē.

Cik gatavi Saeimā nodot balsis par priekšvārdu – mūžam būt Latvijai? Tukšpadsmit? Kur esat noslēpušās latviskās partijas? Ausāties kaķu koncertā? Kāds gudrs vīrs jau brīdinājis. Brīvībai ir liels trūkums – visas savas problēmas jārisina pašrocīgi. Nu – politiski to varēsim nokārtot vēlēšanās.

Bet, 18. novembri sagaidot, valdībai vēlēsim neizkurtēt aizdurvju labvēlīgā tumsiņā. Es saprotu – ir ikdienas grūtumi, ir budžets, vietām aizsvilstas ugunsgrēki, kam jāstāda evakuāciju plāni, tomēr valsts ir valsts. Vērtība pati par sevi, kuru sargājot nedrīkst katrreiz nokrist pie nedrošības un nenoteiktības.

Tiem ļaudīm, kuri ar mūsu balsīm nokļuvuši valsts priekšgalā, vajag drošāk valdīt Latviju, kad nav mazums to, kas grib viņu samīt. Būsim lepnāki, ka esam latvieši.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Atjaunosim vispirms pirmskara Latvijas ienākuma nodoklI pēc maksātspējas principa ar vismaz 1928.gada 167 latu neapliekamo minimumu!

 2. Viegli sēdēt nopelniem bagātā komunista V.K. aizvējā jeb aizdurvē un riet uz tiem,kuri pat netur vajadzību
  uz tavām“pārgudrībām“atbildēt vai kā citādi reaģēt…
  Par preambulu; ja 90.gadus atpakaļ cilvēki,kuri tiko bija iznākuši no asiņaino cīņu ugunīm,kā mans vec-
  tēvs,zināja kas ir šī valsts,kamdēļ tā vajadzīga un Satversme ir laba bez kaut kādām vizitkartēm un gariem ievadiem,kā šodienas plānā galdiņa urbējiem,kuriem prātā vēlēšanas.
  Nožēlojami,ko tur vairāk lai saka…

 3. Labs.Kas par valodiņu!Paldies!

 4. Atvainojos – aizstāvībā.

 5. Pie varas stūres esošajiem latviešiem nav mugurkaula! Pilnīgi nevarīgi kļūvuši savas valsts interešu aistāvībā.
  Redzat, kas notiek ar hokeja leģendu A. Irbi! Nav neviena, kas celtos un aistāvētu vietējo sporta LEĢENDU! VISI POLITIĶI KURLI UN AKLI, bet gribam spriedelēt par Kaspārovu.
  SAVUS CIKVĒKUS – PERSONĪBAS atstājot ai “borta”.
  VISPIRMS IEMĀCĪSIMIES STINGRI STĀVĒT UZ SAVĀM KĀJĀM, TURĒT BEIDZOT TAINU MUGURU SAVU PAVALSTNIEKU PRIEKŠA, tikai tad centīsimies “apgūt” lielo pasauli!

  KAD PARĀDĪSIES LATVIJAS POLITIKĀ VAROŠI CILVĒKI?! TAD, KAD MAINĪS VĒLĒŠANU LIKUMU – bez partiju sarakstiem.
  Vai tik ilgi Ltvija vēl pastāvēs?!!!

 6. dzīvosim, redzēsim Atbildēt

  Kad saeimā parādīsies preambula, tad varēsim redzēt – kas ir kas. Būtu labi, ja latviešu partiju liekuļus varētu redzēt jau uz ES parlamenta vēlēšanām, Interesanti, vai ZZS un viņu nelokāmā “patriote”Grigule to atbalstīs vai arī bļaus par referenduma nepieciešamību? Skaidri zinot, ka tas ir visvieglākais preambulas norakšanas paņēmiens, jo neviens vārds līdz šim satversmē nav ienests ar referenduma palīdzību. Neviens.
  Latviešu elksniņi un zariņi jau atkritīs uzreiz, jo viņi taču pieņemti darbā saskaņas centrā par latviešiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+