Mobilā versija
+1.4°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
4. februāris, 2014
Drukāt

Valdība aizsardzībai pret Āfrikas cūku mēri papildus piešķir 1,35 miljonus eiro

LETA/AFPLETA/AFP

Lai nepieļautu rukšiem bīstamā Āfrikas cūku mēra izplatīšanos Latvijas teritorijā, valdība otrdien nolēma šīs infekcijas slimības profilaksei papildus piešķirt 1,35 miljonus eiro, portālu “LA.lv” informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Āfrikas cūku mēra profilakses pasākumu īstenošanai robežšķērsošanas vietās uz Latvijas ārējās robežas un tirgū valdība no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīra: Zemkopības ministrijai – 461 183 eiro; Finanšu ministrijai – 839 080 eiro; Iekšlietu ministrijai – 52 686 eiro.

Par piešķirtajiem līdzekļiem Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvalde (MP) un Iekšlietu ministrijas Valsts robežsardze (VR) īstenos papildus profilakses pasākumus robežšķērsošanas vietās uz Latvijas ārējās robežas ar Krievijas Federāciju un Baltkrievijas Republiku.

PVD arī pastiprināti kontrolēs Latvijas iekšējo tirgu ar mērķi nodrošināt Āfrikas cūku mēra neizplatīšanos Latvijas teritorijā un savlaicīgi atklāt riska faktorus un iespējas slimības izplatībai Latvijas teritorijā.

Īstenojot šos pasākumus, PVD sadarbībā ar MP un VR veiks pastiprinātu privātpersonu bagāžas kontroli, lai atklātu dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktus, kas tiek ievesti no inficētajām trešo valstu teritorijām (Krievijas un Baltkrievijas), kā arī šos produktus konfiscētu un iznīcinātu.

Jau vēstīts, ka Āfrikas cūku mēris ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem. Dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks, tādēļ šīs slimības uzliesmojums dzīvnieku turētājiem rada lielus ekonomiskos zaudējumus.

Āfrikas cūku mēris konstatēts vairākās vietās Krievijā un Baltkrievijā. Nesen slimība atklāta arī Lietuvā, kur mēris konstatēts dažām mežacūkām.

Pievienot komentāru

LBLA: Latvijā joprojām bio produktus saražo vairāk nekā pārstrādāLatvijā starp bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas ražošanas un pārstrādes apmēriem joprojām pastāv disproporcija, jo saražo vairāk nekā pārstrādā, tāpēc ir būtiski attīstīt tieši pārstrādi.
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+