×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. novembris, 2014
Drukāt

Valdība akceptē sabiedrības informēšanu par ES prezidentūru ar divām aktivitātēm (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienības karogs.

Valdība šodien akceptēja, ka sabiedrība par Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības (ES) padomē un tās ieguvumiem tiks informēta divos veidos.

Valsts kanceleja sadarbībā ar Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātu un ministrijām īstenos sabiedrības informēšanas un izglītošanas pasākumus interneta portālos un sociālajos medijos, teikts informatīvajā ziņojumā, ko 25.novembrī izskatīs valdības sēdē.

Ar šo rīku palīdzību tiks izplatīta informācija par Latvijas pienesumu ES un Latvijas prezidentūras ES Padomē ieguvumiem.
Otrs veids, kā sabiedrība tiks informēta, būs mācību līdzekļa “Iepazīsti Eiropas Savienību un izmanto savas iespējas” satura aktualizēšana, papildināšana un izplatīšana Latvijas skolās.

Īpašu uzmanību komunikācijas kampaņu laikā plānots pievērst tām iedzīvotāju grupām, kurām ir vismazākās zināšanas par gaidāmo prezidentūru – cilvēkiem vecumā no 18 līdz 44 gadiem, krievvalodīgajiem, iedzīvotājiem bez Latvijas pilsonības, kā arī Kurzemes, Latgales un citu reģionu iedzīvotājiem.

Interneta portālos un sociālajos tīklos plānots komunicēt par Latvijas prezidentūras laikā noteiktajām prioritātēm, un šie pasākumi tiks īstenoti līdz šā gada decembra beigām.

Savukārt esošais mācību līdzeklis “Iepazīsti Eiropas Savienību un izmanto savas iespējas” satur jau novecojošu informāciju, tāpēc ir nepieciešams atjaunot tā saturu, papildinot to ar informāciju par Latvijas prezidentūru. Šo līdzekli varēs izmantot, lai sagatavotos testam, kurā savas zināšanas par ES var pārbaudīt ikviens Latvijas iedzīvotājs. Eksāmenā īpaši tiek aicināti piedalīties skolēni. Tajā iekļauti dažādas sarežģītības jautājumi par ES vēsturi un attīstību, institūcijām, eirozonu, Latvijas dalību ES. Mācību līdzeklis elektroniskā formātā būs pieejams augšupielādei un lejupielādei internetā – ar prezentācijām 1.-9.klases skolēniem sociālo zinību mācību stundās un 10.-12.klases skolēniem politikas un tiesību zinību mācību stundās.

Gatavais materiāls tiks prezentēts Latvijas skolās atklātajās mācību stundās un diskusijās ar attiecīgo mācību priekšmetu pedagogiem.
Prezentācijas notiks vienā skolā Rīgā un vismaz vienā skolā katrā Latvijas reģionā.

Valsts kanceleja pauž pārliecību, ka abām aktivitātēm būs ilgtermiņa rezultāti, jo uzlabosies sabiedrības izpratne par Latvijas prezidentūras ieguvumiem un Latvijas lomu Eiropas Savienībā, tādējādi sagatavojot platformu prezidentūras aktivitāšu norisei Latvijā.

Ziņojumā ir atsauce uz šā gada jūlijā veikto iedzīvotāju aptauju, kurā noskaidrota sabiedrības informētība par gaidāmo Latvijas prezidentūru ES. Aptaujas dati liecina, ka jūlijā informēti bija 55%. Visvairāk par gaidāmo Latvijas prezidentūru ES Padomē zināja respondenti vecumā no 45 līdz 74 gadiem, aptaujātie ar augstāko izglītību, kā arī iedzīvotāji, kuru ģimenē galvenā sarunvaloda ir latviešu. Par prezidentūru zinošāki bija Rīgas iedzīvotāji, bet retāk par to informēti Kurzemes, Latgales, kā arī lauku iedzīvotāji.

Savukārt par to, ka norisināsies Latvijas prezidentūra, biežāk nezināja jaunākā sabiedrības daļa, proti, cilvēki vecumā no 18 līdz 44 gadiem, kā arī respondenti ar zemāku izglītības un atalgojuma līmeni, krievvalodīgie, respondenti bez Latvijas pilsonības, nestrādājošie, Kurzemes, Latgales un lauku iedzīvotāji.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kad tiks publicets pasakumu plans pa nozarem ar iespeju pieteikties debates

Draugiem Facebook Twitter Google+