×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
6. maijs, 2014
Drukāt

Valdība Antāni atbrīvo no darba Rīgas brīvostas pārvaldes valdē

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība šodien akceptēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ierosinājumu no amata Rīgas brīvostas (RBO) pārvaldes valdē atbrīvot tās līdzšinējo pārstāvi Ingu Antāni (RP).

Jauns VARAM pārstāvis brīvostas valdē vēl nav virzīts – jautājums par jauna valdes locekļa iecelšanu tiks skatīts kādā no nākamajām valdības sēdēm.

Jau ziņots, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK) 30.aprīlī paziņoja, ka nolēmis atsaukt no RBO valdes ministrijas virzīto pārstāvi Reformu partijas valdes locekli Antāni.

Naudiņš aģentūrai LETA skaidroja, ka galvenais iemesls šādam lēmumam ir Antānes nodokļu parāda saistības pret valsti 17 000 eiro apmērā.

Portāls “pietiek.com” publiskoja VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes vēstuli Rīgas Brīvostas pārvaldei, kurā dots rīkojums ik mēnesi ieturēt 30% no Antānei izmaksājamā atalgojuma, lai piedzītu viņas nodokļu parādu.

Antāne ir arī ekonomikas ministra Vjačeslava Dombrovska (RP) padomniece. Antāne ir sniegusi paskaidrojumu Dombrovskim par izveidojušos situāciju ar nodokļu nomaksu. Dombrovskis iepriekš uzsvēra, ka “baumu portālā izskanējusī informācija nevar būt uzticama”, tāpēc viņš vēlas saņemt izsmeļošu skaidrojumu no pašas Antānes.

Pēc paskaidrojumu saņemšanas ministrs norāda, ka līdz 2012.gadam Antāne bijusi pašnodarbinātā persona un oficiāli deklarējusi savus ienākumus, kas nozīmējot, ka arī maksājusi valstij par tiem nodokļus. “Esmu saņēmis viņas sniegto skaidrojumu, kas apliecina, ka nodokļu parādi ir izveidojušies laikā, kad viņa bija pašnodarbinātā, turklāt ekonomiskās krīzes periodā, kad šādi gadījumi nebija retums,” saka Dombrovskis.

Kā skaidrojusi Antāne, viņa līdz 2012.gadam bija pašnodarbinātā persona un savus ienākumus oficiāli deklarēja VID un pati arī nomaksāja nodokļus. Šajā periodā viņai bija izveidojies nodokļu parāds, par kura nomaksas kārtību 2013.gadā ar VID panāca vienošanos. Atbilstoši tai Antāne ir pilnībā nomaksājusi sociālā nodokļa un iedzīvotāju ienākuma nodokļa parādu. Ir atlicis PVN pamatparāds 4237,26 eiro apmērā. Vienlaikus Antāne nepiekrīt VID aprēķiniem un aprēķināto nodokļu summām un ir norādījusi VID uz vairākām dienesta kļūdām. Daļu no pieļautajām kļūdām VID jau ir atzinis, informē ministrija.

RBO valdē ir astoņi valdes locekļi – četri pašvaldības pārstāvji un četri valdības iecelti pārstāvji – ekonomikas, finanšu, satiksmes un vides ministra izvirzīti pārstāvji.

Antāne RBO valdē tika iecelta 2012.gada februārī, kad no šī amata tika atbrīvots tobrīd opozīcijā nonākušās Zaļo un zemnieku savienības pārstāvis Viesturs Silenieks. Kā liecina valsts amatpersonas deklarācija, Antāne 2012.gadā par darbu RBO valdē saņēmusi 28 561 latu. VID Datu bāzē dati par Antānes 2013.gada deklarāciju patlaban nav iekļauti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+