×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
10. marts, 2015
Drukāt

Valdība apstiprina Jaunsardzes attīstības programmu 2015.-2024.gadam

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Jaunsargi nometnē arī trenējās šaušanā ar pneimatisko šauteni. Priekšplānā jaunsardze Dana Grebņeva no Dagdas.

Valdība šodien atbalstīja Jaunsardzes attīstības programmu 2015.-2024.gadam.

Valdība arī nolēma, ka jautājumu par Aizsardzības ministrijai papildus nepieciešamo finansējumu Jaunsardzes attīstības programmas turpināšanai 2016.gadam un turpmākajiem gadiem izskatīs Ministru kabinetā kopā ar visu ministriju pieteikumiem jaunajām politikas iniciatīvām likumprojekta “Par valsts budžetu 2016.gadam” un likumprojekta “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2016., 2017. un 2018.gadam” sagatavošanas un izskatīšanas procesā atbilstoši valsts budžeta finansiālajām iespējām.

Jaunsardzes attīstībai – ekipējuma iegādei, pasākumiem un personāla izdevumiem turpmākajiem trīs gadiem nepieciešami 8 705 153 eiro.

Aizsardzības ministrijai līdz 2017.gada 1.jūnijam būs arī jāiesniedz Ministru kabinetā informatīvais ziņojums par Jaunsardzes attīstības nodrošināšanai īstenotajiem pasākumiem.

Šobrīd Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrs (RJC) ar ļoti ierobežotiem personāla resursiem nodrošina nedaudz vairāk kā 6000 jaunsargu apmācību valsts aizsardzības jomā. Jaunsargu mācību programma tiek īstenota teju simt Latvijas novados un deviņās republikas pilsētās.

Ilgtermiņā sasniedzamais mērķis ir atvērt jaunsargu instruktora štata vietu katrā pašvaldībā, tādējādi sniedzot iespējas Jaunsardzes kustībā piedalīties līdz 16 000 jauniešiem, kas aptuveni ir 10% no skolas vecuma jauniešiem Latvijā. Konsekventi īstenojot paredzētos pasākumus un piešķirot nepieciešamās finanses Jaunsardzes attīstībai vidējā termiņā – līdz 2018. gadam, tiktu nodrošināta iespēja piedalīties Jaunsardzes kustībā līdz 11 500 jauniešiem.

2009.gadā finanšu krīzes dēļ reformas skāra arī Jaunsardzi. Naudas trūkuma dēļ būtiski samazinājās gan Jaunsardzes pieejamība, gan apmācību kvalitāte. RJC ir tikai 55 jaunsargu instruktoru štata vietas, kas nodrošina visu jaunsargu un to kandidātu mācību procesu valsts teritorijā.

Valdībā iesniegtajā ziņojumā teikts, ka šobrīd jaunsargu instruktoru skaits visā valsts teritorijā ir nepietiekams, lai nodrošinātu Jaunsardzes pieejamību visos novados un republikas pilsētās. Tāpat liela daļa jaunsargu militārā ekipējuma ražota pagājušā gadsimta 60. un 70.gados.

Šobrīd jaunsargi nav nodrošināti ar formas tērpiem un apaviem, trūkst nodarbībām nepieciešamā tehniskā ekipējuma, ir ierobežots inventāra daudzums, lai vadītu drošas un saistošas nodarbības.

Ziņojumā minēti pieci galvenie Jaunsardzes kustības mērķi: palielināt pusaudžu interesi par dienestu bruņotajos spēkos, veicināt patriotisko audzināšanu, popularizēt veselīgu dzīvesveidu, mazināt sociālos riskus un nodrošināt saturīgu brīvā laika pavadīšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+