×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.0°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
11. jūlijs, 2017
Drukāt

Nākamgad būtiskas izmaiņas nodokļos: valdība noslēdz darbu pie reformas (2)

1. Nodokļu reforma

1no8
Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šodien Ministru kabinets noslēdza darbu pie nodokļu reformu pavadošajiem likumprojektiem, kas tiks iesniegti apstiprināšanai Saeimā.

Kopumā Ministru kabinets divās valdības sēdēs izskatīja vairāk nekā desmit likumprojektus, kas nepieciešami nodokļu politikas reformas ieviešanai.

Šodien Ministru kabinets skatīja atlikušos ar nodokļu reformu saistītos likumprojektus – grozījumus likumos par Iedzīvotāju ienākuma nodokli, Solidaritātes nodokļa likumā, likumā par Akcīzes nodokli, likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā un Mikrouzņēmumu nodokļa likumā.

Pagājušajā nedēļā valdība atbalstīja grozījumus Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā, likumā “Par nodokļiem un nodevām”, Pievienotās vērtības nodokļa likumā, likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli” un atbalstīja jaunu likumu “Par atbalstu nodokļu maksātājiem nokavējuma naudas un soda naudas dzēšanai”.

Pēc likumprojektu izskatīšanas valdībā, tie tiks iesniegti izskatīšanai Saeimā, kas otrajā lasījumā likumprojektu paketi varētu pieņemt 21.jūlijā.

 1. Nodokļu reforma
 2. Grozījumi par IIN nākamgad
 3. Straujāka akcīzes celšana degvielai, cigaretēm un alkoholam
 4. Paaugstina sociālo iemaksu likmi par procentpunktu
 5. Solidaritātes nodokli turpmāk novirzīs veselībai
 6. Par saimniecisko darbību un autoratlīdzībām būs jāmaksā 5% socnodoklis
 7. Jauniem uzņēmumiem - īpašs ienākuma nodokļa maksāšanas režīmu
 8. Mikrouzņēmumu nodokļa likmi nosaka 15%

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Sveiki! Čau! Skolnieciņš grib parunāt par prestižu un vietu sabiedrībā, kā arī par uzņēmēju samaksātajiem nodokļiem. Nu, vajag maksāt nodokļus mūsu jaukajai Latvijai, bet tas ir dārgi, tāpēc pa vienai-divām gotiņām laukos vairs omītes netur. Kurp ejam? Uz Laiputriju ejam? Cik naski uz Leiputriju ejam??? 90-tie gadi bija ēnu ekonomijas “orģiju laiks”. Tik es nevaru saprast, kālab par LPSR un citu PSRS republiku stāžiem maksāja tik maz. Vai tad mūsu ” dziesmotās revolūcijas latvieši” LPSR laikos bija sliņki un pēdējie tūļas??? Neticu! Nevaru valdībai piedod likumu par 1996.-1999. g. pensiju nodokļu iemaksām. Daži vecie VIP komunisti, kas kļuva par uzņēmējiem un cilvēkus nicināja vairāk kā LPSR laikos, viņi nemaksāja par darbiniekiem nodokļus, bet par sevi iemaksāja lielas summas. Vai tas ir godīgi? Labu veselību vēlot, Jūsu labsirdīgais Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁 ®Skolnieciņš [Esmu īsts latvju skolēns!] Skolnieciņš™

 2. tātad strauji pieaugs cenas it visam, beigs aktivitātes pēdējie ražotāji.
  Sekas būs tādas, ka brauks prom pat tie, kuri vēl to negribēja. Paliks deputāti, ierēdņi, pensionāri un speciālisti Muceniekos, kā arī tie, kuriem iztirgota Latvijas teritorija.

Draugiem Facebook Twitter Google+