×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
3. jūnijs, 2014
Drukāt

Valdība atbalsta Dombrovska virzīšanu eirokomisāra amatam (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Ekspremjers, Saeimas deputāts un Eiropas Parlamenta deputāta amata kandidāts Valdis Dombrovskis un Ministru prezidente Laimdota Straujuma pirms Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai par godu sasauktās svinīgās sēdes.

Ministru kabinets šodien atbalstīja bijušā premjerministra Valda Dombrovska (V) virzīšanu Eiropas Komisijas (EK) komisāra amatā.

Valsts kanceleja norāda, ka pašreizējo EK locekļu pilnvaras beidzas šā gada 31.oktobrī un Latvijai ir jāvirza savs kandidāts šim amatam. Izraugoties EK locekļus, ir jāņem vērā pretendentu vispārējā kompetence un uzticība Eiropas idejai. Tāpat ir jāizvirza tādi cilvēki, kuru neatkarība nav apšaubāma.

Valdības pozitīva lēmuma gadījumā Ārlietu ministrijai par valdības lēmumu būs jāpaziņo Eiropas Savienības Padomes ģenerālsekretāram.

Kā ziņots, Latvijas premjerministre Laimdota Straujuma (V) par Latvijas pārstāvi EK nominēs Dombrovski, cerot, ka viņš iegūs komisāra amatu finanšu un ekonomikas blokā.

Valdošās koalīcijas partneriem nav iebildumu pret Dombrovska virzīšanu eirokomisāra amatam.

Dombrovskis ir dzimis 1971.gada 5.augustā. Viņam ir maģistra grāds fizikā un nodokļu un muitas administrēšanā, bakalaura grāds ekonomikā un fizikā, kā arī studējis doktorantūru Merilendas Universitātes Elektronikas fakultātē.

Līdz darbam valsts pārvaldē Dombrovskis ir bijis zinātniskais asistents un laborants Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē, kā arī Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes makroekonomikas analīzes speciālists, vēlāk vecākais ekonomists un galvenais ekonomists.

2002.gadā viņu ievēlēja par 8.Saeimas deputātu, un viņš kļuva par finanšu ministru. Laikā no 2004.gada jūlija līdz 2009.gada martam viņš bija Eiropas Parlamenta deputāts, taču šo amatu pameta, lai kļūtu par Ministru prezidentu. Šo amatu viņš ieņēma līdz šī gada 22.janvārim.

Maijā notikušajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās viņš atkārtoti ievēlēts par Eiropas Parlamenta deputātu.

Dombrovskis bija arī kandidāts uz Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatu, taču savu kandidatūru atsauca par labu citam Eiropas Tautas partiju grupas kandidātam Žanam Klodam Junkeram.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. kad Ušakovs atkāpsies no amata,sakarā ar 43 krievu bojā eju MAXIMĀ, DOMBROVSKIS atkāpās kā goda vīrs.Vēlu VALDIM DAMBROVSKIM veiksmi ceļā uz Eirokomisāra amatu, viņš priekš ši amata ir vislabākais!

 2. Korumpantu uz Briseli? Atbildēt

  Tagad skaidr kapēc Dombrovskim tik drudžaini vajadze’ja glābt Annu Patapovu (Knaba Stŗīki) – lai piesegtu Vienotības korupcijas lietas būvniecības likuma sakarā kā rezultātā masu slepkavībā MaXXXimā gāja bojā 54 cilvēki un protams savu pakaļu. Saistībā ar Dombrovska ģimenes kredītu lietu KNAB kārtējo reizi tiek izmantots kā glābšanas riņķis “Vienotības” politiķiem. Tas faktiski nozīmē tikai to, ka kārtējo reizi KNAB pārbaude tiek izmantota kā glābšanas riņķis konkrētam “Vienotības” politiķim. Līdz ar to KNAB pārbaude ir bezjēdzīga un tās iznākums – jau iepriekš zināms. Tiesiskā valstī šādā situācijā, kad augstas valsts amatpersonas un iestādes nevēlas atklāt nevienu pašu ar šādu īstenotu shēmu saistītu skaitli, bet pastāv ļoti nopietnas aizdomas par apjomīgas valsts nozagšanas shēmas īstenošanu un potenciālā eirokomisāra nonākšanu atkarīgā stāvoklī no vienas konkrētas kredītiestādes ar apšaubāmu reputāciju un interesēm, izmeklēšanu vajadzētu ierosināt ģenerālprokuroram.Ja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers klusēs, tas varētu liecināt par nepieciešamību domāt par parlamentāras izmeklēšanas komisijas veidošanu.
  Tas nozīmē, ka valsts daļu Dombrovska ģimenes kredīta samaksā no budžeta, kas tiek ņemts no visu LV iedzīvot’ju maciņiem. Arī no tava. Vai tu gribi apmaksāt Dombrovska Kredītu no savas kabatas. ???

 3. Vai tu gribi apmaksāt Dombrovska Kredītu no savas kabatas. ??? Uz eiropu nedrīkst braukt korumpēts politķis, ko aiz pautiem tur privāta banka. DOMBROVSKI ESI VĪRS – ATKĀPIES UN AIZEJ NO POLITIKAS NEPADARI KAUNU LATVIJAI BRAUCOT UZ BRISELI. Nebūtu smuki, ka par korupciju tiesā ES deputātu. Dombrovsku valsts nozagšanas shēmu sāk apstiprināt oficiāli avoti – patiešām ticis izveidots īpašais “3.a portfelis” šīs valsts nozagšanas shēmas eksistence guvusi pirmo apstiprinājumu no oficiāliem avotiem, – Finanšu ministrija oficiāli apliecinājusi, ka papildus bankas “komercdaļas trešajai un ceturtajai paketei” tiešām ticis izdalīts atsevišķs “3.a portfelis”, kas tad arī pārdots Rietumu bankai.Ar valdības atbalstu tika īstenota Finanšu ministrijā izstrādāta shēma – iedalīt atsevišķā paketē dažus nekustamo īpašumu attīstītāju kredītus un tos ar ievērojamu atlaidi nodot Rietumu bankai, kuru ar Bukani saista senas partnerattiecības. Rezultātā, pēc aptuvenām aplēsēm, valsts zaudējumi saistībā ar šo īpašo attieksmi pret Dombrovsku ģimenes biznesu varētu būt ap pusmiljonu eiro, Rietumu banka guvusi iespēju “piedot” ģimenei būtisku tās parādu daļu, par to nevienam neatskaitoties, savukārt Dombrovskis nonācis finansiālā atkarībā no tās saimnieku – Esterkinu ģimenes labvēlības.

 4. izmaksāt pensiju 200 eiro un maliņā,nellieši

  • Dombrovska vieta ir cietums. Ar Potapovu priekšgalā un visu Vienotības blici nopakaļ. Vienā kamerā lai ir ar ko un par ko parunāt!

   • Vai vēl vairāk Latviju vajag blamēt, Ūdres piemērs aizmirsies, šim mūs nabadzībā dzinējam tik daudz melu un mahināciju – tikai Latvijā lasa avīzes un izmanto NETu?

Draugiem Facebook Twitter Google+