Ekonomika
Bizness

Valdība atbalsta ieceri mainīt “baltā saraksta” modeli0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Fotolia

Ministru kabinets otrdien atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) sagatavoto priekšlikumu, kas paredz ieviest jaunu Padziļinātās sadarbības programmas modeli.

Padziļinātās sadarbības programmas ietvaros tiek veidots Valsts ieņēmumu dienesta (VID) uzticamo uzņēmumu jeb tā dēvētais “baltais saraksts”.

FM skaidroja, ka jaunā atbalsta pro­gramma paredzēs maksimāli automātisku programmas darbības procesu, vienlaikus nodrošinot automātisku nodokļu maksātāju izvērtēšanas un programmā iekļaušanas procesu.

Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku atlases process tiks īstenots pēc VID rīcībā esošās informācijas automātiskas izvērtēšanas.

“Ņemot vērā noteiktos Padziļinātās sadarbības programmas atlases kritērijus, līdz šim par tās dalībniekiem bija iespējams kļūt tikai lieliem uzņēmumiem. Savukārt jaunais modelis paredz nodokļu maksātāju grupēšanu līmeņos pēc to darbības apjoma, tādējādi radot iespēju kļūt par atbalsta programmas dalībnieku arī vidējiem un maziem uzņēmumiem. Turklāt katram līmeņa dalībniekam būs piemērojami atvieglojumi un priekšrocības, kas noteikti attiecīgajos normatīvajos aktos vai kurus piemēros attiecīgas iestādes, kas informāciju publicēs savā mājaslapā,” informēja ministrijā.

Plānots, ka jaunā modeļa Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku saraksts, izmantojot jauno atlases kritēriju procesu, tiks publicēts 2019. gada sākumā. Paredzēts, ka jaunā modeļa Padziļinātās sadarbības programmā iekļaus aptuveni 2500 komersantus.

Saistītie raksti

Padziļinātās sadarbības programma sāka darboties 2012. gadā, lai veicinātu ciešāku un efektīvāku sadarbību starp nodokļu maksātāju un nodokļu administrāciju, mazinot administratīvo slogu.

Laika gaitā priekšrocības piedāvāja arī citas valsts pārvaldes iestādes. Arī jaunais modelis paredz plašu valsts pārvaldes iestāžu iesaisti, piedāvājot gan atvieglojumus, gan priekšrocības dažādu procesu norisē.

LA.lv