×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
15. maijs, 2012
Drukāt

Valdība atbalsta IIN un PVN likmju samazināšanu

balsojums_par2

Valdība otrdien atbalstīja iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) pamatlikmes un pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšanu, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabineta sēdē.

Finanšu ministrijas (FM) sagatavotie grozījumi IIN likumā paredz noteikt, ka laikposmā no 2013.gada 1.janvāra līdz 2015.gada 31.decembrim tiek pakāpeniski samazināta IIN pamatlikme.

“Darbaspēka nodokļu reformas mērķis būtu Baltijas valstu konkurencē par investīcijām un darbavietām nodrošināt Igaunijai un Lietuvai izmaksu ziņā līdzvērtīgus darbaspēka nodokļus. Samazinot darbaspēka nodokļu kopējo slogu, tiktu samazināti arī nabadzības un strukturālā bezdarba riski, kā arī ēnu ekonomika un motivācija izvairīties no nodokļu samaksas,” paskaidro FM.

Valdība arī uzdeva FM un Labklājības ministrijai izvērtēt ar IIN neapliekamā minimuma un nodokļa atvieglojuma par apgādībā esošu personu paaugstināšanas modeli un finanšu ministram līdz 1.septembrim iesniegt valdībā informatīvo ziņojumu.

Likuma grozījumi paredz no 2013.gada IIN likmi noteikt 24%, bet no 2014. gada nodokļa likmi 22% apmērā pašreizējo 25% likmes vietā.

Tāpat valdība atbalstīja grozījumus PVN likumā, paredzot samazināt nodokļa likmi par vienu procentpunktu no pašreizējiem 22% līdz 21%. “Grozījumu mērķis ir samazināt PVN standartlikmi, lai tuvinātu PVN likmes kaimiņvalstīs piemērotajām likmēm, kas sekmētu Latvijas reģionālo konkurētspēju un samazinātu pasaules cenu kāpuma izraisīto inflācijas spiedienu uz iedzīvotājiem. Likumprojektā ir noteikta PVN standartlikme 21% apmērā no 1.jūlija,” informē FM.

Lai šīs izmaiņas stātos spēkā, par tām vēl jālemj Saeimai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+