×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
17. septembris, 2015
Drukāt

Valdība atbalsta kopumā 776 bēgļu uzņemšanu Latvijā (24)

Foto - LETAFoto - LETA

Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis (no kreisās), Saeimas deputāts Rihards Kols, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane un tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs pirms koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdes par ārkārtas Ministru kabineta sēdes darba kārtību, kurā ministriem jāvienojas par pozīciju bēgļu jautājumā.

Valdība ceturtdien ārkārtas sēdē atbalstījusi Latvijas pozīciju par Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera plānu migrācijas krīzes risināšanai Eiropā, kas cita starpā paredz kopumā 776 bēgļu uzņemšanu Latvijā, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabinetā.

Par Latvijas pozīciju balsojuši visi “Vienotības” ministri, bet no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ministriem pret bijis tikai veselības ministrs Guntis Belēvičs. Nacionālās apvienības ministri nav atbalstījuši Latvijas pozīciju.

Latvija joprojām neatbalsta obligātu bēgļu sadales kvotu ieviešanu, bet iestājas par brīvprātības principu patvēruma meklētāju uzņemšanā. Tāpat pozīcijā iekļauts punkts, ka Latvija kā prioritāti izvirza ģimeņu ar bērniem uzņemšanu. Vienlaikus Latvija vēlas, lai tiktu ieviests mehānisms, kas paredz Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iespēju uzņemt papildu bēgļu izvērtēšanu gadījumā, ja nākotnē tiks piedāvāta plašāka migrantu pārvietošana.

Valdības lēmums vēl jāapstiprina Saeimas Eiropas lietu komisijai.

Valdība līdz šim bija pieņēmusi lēmumu par 250 patvēruma meklētāju pārvietošanu uz Latviju, tomēr par papildu 526 uzņemšanu nebija vienojusies. Līdz ar to pirmdienas ES tieslietu un iekšlietu ministru sanāksmē Latvija bija vienīgā ES dalībvalsts, kurai nebija pozīcijas migrācijas jautājumā.

Koalīcijas politiķi ceturtdien iepazīstināti ar Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāres Ilzes Pētersones-Godmanes vadītās darba grupas vadības ziņojumu.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis ceturtdien pēc koalīcijas partiju ārkārtas sēdes žurnālistiem sacīja, ka koalīcija nespēs panākt vienošanos bēgļu jautājumā, bet partiju apvienības ministriem ir brīvais balsojums valdības sēdē, kurā lemts par Latvijas pozīciju.

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks sasaucis Eiropas Savienības (ES) samitu par bēgļu krīzi 23.septembrī.

Vēstīts, ka pavasarī, pēc traģēdijām Vidusjūrā, aktualizējās jautājums par bēgļu uzņemšanu. ES tieslietu un iekšlietu ministri vienojās par 40 tūkstošu bēgļu uzņemšanu.

Reaģējot uz bēgļu pieplūduma pieaugumu, EK prezidents Junkers septembrī nāca klajā ar jaunu plānu, saskaņā ar kuru dalībvalstīm ir jāuzņem papildus 120 tūkstoši bēgļu. Latvijas augsākās amatpersonas norādīja, ka valsts ir pret obligātām kvotām, taču par brīvprātīgu bēgļu uzņemšanu koalīcijai nav izdevies vienoties, kā rezultātā valstij šajā jautājumā pagaidām nav nacionālās pozīcijas.

Pirmdien, 14.septembrī, Briselē ES tieslietu un iekšlietu ministri panāca principiālu vienošanos par papildus 120 tūkstošu bēgļu uzņemšanu. Vienlaikus ministri nevienojās par obligātām bēgļu kvotām, ko paredz Junkera plāns. Pret obligātām bēgļu kvotām iebildumus izteikušas vairākas ES valstis, tostarp tā dēvētā Višegradas grupa.

Amatpersonas paudušas, ka šajā situācijā Latvija ir nokļuvusi starptautiskā izolācijā un ir apdraudēta pārējās Eiropas solidaritāte attiecībā uz Latvijas vajadzībām, piemēram, atbalstu drošības jautājumos, vai ES struktūrfondu sadalē.

Izskanējis, ka Vācija varētu atbalstīt finansējuma samazinājumu dalībvalstīm, kuras iebilst pret bēgļu kvotām. Savukārt EK noraidījusi šādu iespēju.

ES robežsardzes kontroles aģentūra “Frontex” aplēsusi, ka šā gada pirmajos astoņos mēnešos savienības robežas šķērsojuši vairāk nekā 500 tūkstoši migrantu. Aģentūra gan pieļauj, ka daļa no tiem varētu būt saskaitīti divreiz. Lielāko bēgļu spiedienu izjūt Grieķija, Itālija un Ungārija.

Reaģējot uz bēgļu krīzi, atsevišķas ES valstis atjaunojušas robežkontroli.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Balsojot domāju būs kas strādā, bet tagad nesaprotu, par ko saņem algu. Kā var deputāts darba laikā pamest darbu, līdz ar to traucējot arī pārējiem pieņemt nozīmīgus lēmumus–šinī gad. bēgļu jautājumā foruma trūkuma dēļ
  Cerēju-būs kas strādā Latvijas labā, nekā, personīgās intereses pirmajā vietā, žēl, neiešu vairs balsot.
  Ierosinu atskaitīt no darba algas tiem 4, kuri pameta darbu

 2. Kā lai to pareizāk pasaka – Jūdas, prostitūtas, Junekra pakaļas bučotāji. No Latvijas kā nekatkarīgas valsts ir palikusi pār tikai nosaukums un dažas dekorācijas

 3. Latvija būtu palikusi viena un bezpalīdzīga! No 28 ES dalībvalstīm pret Junkera obligātajām migrantu kvotām taču kategoriski iebilda tikai 11 dalībvalstis!

 4. Savukārt,no Latvijas aizbraukušajiem 300.000,Vienotība nav spējīga atpakaļ uzņemt pat 250!

 5. Prieks par bēgļiem, kurus ar prieku uzņemsim!

 6. Esmu priecīgs!

 7. Nākotnes Eiropas Savienībai vairs nebūs!

 8. Citiem vārdiem,uzņemsim arī turpmāk,tik sirot…pardon,bēgļus,cik pieprasīs Junkers&Co,tikai sauksim to tagad par brīvprātīgu bēgļu uzņemšanu!

 9. Brigmanim jau goda raksts par labi paveiktu darbu no audžu ģimenes nodibinātājas ar lielāko Latvijā bēgļu skaitu!

 10. Vilks pāēdis un kaza dzīva! Šodien! Priecīgs Junkers un plaukstas berzē cilvēku kontrabandisti! Priecīga mūsu mīļotā koalīcija un gumijas laivu tirgotāji!! Publika sajūsmā lauž krēslus! Koalīcijas politiķi uzņems viņus savās audžu ģimenēs,premjerministre mācīs viņiem latviešu valodu! Nelielo muslimu kopienu papildinās bēgļu gimenu locekļi no Irākas,Sīrijas,Libānas,Somālijas,Eritrejas un Jemenas.Katram no 776 bēgļiem tiks uzdāvināti bēgļu atbalstītāju pašu adīti,ar dūraiņi ar latviskiem ornamentiem un ,tāpat kā Igaunijā un Lietuvā,pielikti katram pa tulkam un..kā viņus tur sauca!? 6,8% vietējo bezdarbnieku varēs pievienoties 250.000 Latviju jau pametušajiem,bet 90 gadīgie pensionāri uz palielināto pensiju indeksāciju pagaidīt vēl vienu gadu.

 11. Tikai kristiešus.

 12. Tikai kristiešus. JO Nevar taisīt socālo ekspermentu

 13. zini savu vietu, tauta! Atbildēt

  Viņi paliks savās vietās; mēs – savās …

 14. Atbalstām bēgļu uzņemšanu!

 15. SKAISTI! VALDĪBA MŪS UZMETA UN NU JAU PIEŅEM 776 BĒGĻUS KĀ JAU TEICU!!! NU KOPUMĀ TAS BŪS APMĒRAM 3104 personas, jo viņiem ir ļoti lielas ģimenes!!! SAVA TAUTA UN TĀS LABKLĀJĪBA VALDĪBAI PIE VIENAS VIETAS… VISI VAR NOMIRT KAUT VAI RĪT!!? STRAUJUMA MELOJA APGALVODAMA, KA 250 UN NEVIENU VAIRĀK!!! Brigmanis piekopa savu ierasto taktiku, IZŠĶIROŠAJĀ BRĪDĪ PARĀDOT SAVU ĪSTO SEJU… PAR “VIENOTĪBU” VISPĀR NERUNĀSIM, TAI MĒS VISU LAIKU ESAM BIJUŠI SVEŠI!!! KĀ VĒLĒŠANĀS KURZEMNIEKUS UZMETA ĀBOLTIŅA, PIED…..T KĀ PĒRNOS EŽUS!?! UN KĀPĒC NEIZŅIRGT, JA TO VAR ATĻAUTIES??????????? GAN JAU ATKAL IEVĒLĒS ŠITOS PAŠUS NELIEŠUS UN KULSIES KĀ VISTAS PA PAKULĀM VĒL NĀKAMOS 4 GADUS UN TĀ LĪDZ BEZGALĪBAI!!!!!!!!! IMIGRANTIEM MĀCĪS KRIEVU VALODU KĀ NEAIZĶERAS!? TĀ BŪS, MĪĻIE!!! TĀ TURĒT IESĀKTO KURSU UN VISI BŪSIM SVĒTLAIMĒ AR SAVU “ĪSO”ATMIŅU…

 16. Atbalsta uzņemšanu Rīgā, jo citur tie prusaki nelīdīs. Un valsts valodu viņi nemācīsies, bet vienotībniekus tas netraucē.

 17. Mana mamma ir nestrādājoša invalîde ar mazu pensiju, īrē dzīvokli Rīgā no saimnieka, viņai nepieciešama kājas operācija. Gaiļezera slimnīca viņai prasa tùkstošus. Es pats esmu vienkāršs strādnieks reģionālajā radio studijā, kas pēc piedzīvotā ugunsgrēka un tēta nāves pats cenšos atgūties. Strādāju gan, bet tomēr ugunsgrēkā zaudēts gan apģērbs, malka, auto, velo un citi sīkumi. Latvijas valdība mums nedod dzīvojamo platību, tāpēc nākas īrēt par dārgu naudu dzīvojamo platību no namsaimniekiem. Bet šiem bēgļiem ir tak izmitināšanās centrs Muceniekos par baltu velti. Kāpēc manai mammai lēnām jāmirst,jo viņas pensija un mana alga ir pārāk mazas, lai apmaksātu dārgos pakalpojumus un operācijas slimnīcā? Jo es strādāju otrpus Daugavas un man nākas ik dienas maksāt par mikriņa pakalpojumiem un pēc tam jāpārsēžas uz trolejbusu. 1,15×1,15 turp un 1,15×1,15 atpakaļ eur tā ir solīda summa transportam. Es nebraucu pa zaķi. Es svētdienās apmeklèju katoļu baznīcu. Lai gan man ir daudz pazīstami katoļu priesteri, es netaisos ubagoties . Mana mamma un es mirsim kā mocekļi, kuri nevar atļauties maksāt par mūsdienu dārgo medicīnu. …. Hmmmm… A bet bēgļiem ārstēšana un medinīnas pakalpojumi varètu būt par velti, jo viņi tač ekonomoskie bēgļi. … Pensionāriem Latvijā un mazajiem uzņēmējiem, kas varbūt ar mazo biznesu pat cieš zaudējumus, ir jāizmirst.

  • taapeec ka tava mamma ir latviete un valdiibai par savu tautu ir galiigi nospljauties!!!

  • tik tālu Latvija novesta,ka savi cilvēki šeit nav vajadzīgi,valdība dvēseles pārdod briselei.Malači tie,kas laicīgi aizbrauca no LV un jau iekārtojušies,strādā un dzīvo cilvēkam cienīgu dzīvi svešumā.Žēl to cilvēku ,kuriem jāmocās savā dzimtenē,bet kuri tai nav vajadzīgi.Jūtu Jums un Jūsu mammai līdzi,nekautrējaties ,ejiet un prasiet valdībai palīdzību tik grūtā brīdī.

 18. Paliek vēl pretīgāk. Vēlēšanās attiecīgi aplaimosim, pateicoties gājienam pret tautas viedokli.

 19. Vēlēšanās lielai daļai būs skleroze….

 20. izkalpigie m..kas, sākot no okupācijas mūs krievi atšķaidīja, tagad brīvprātigi atškaidāmies, lai arī būtu vienā pēlēkā tautu masā

 21. Vinotība nav nekas cits kā Kirhenšteina mantinieki un ZZS jau arī nav daudz labāki.

Draugiem Facebook Twitter Google+