×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Valdība atbalsta Latvijas vēlmi 2018.gadā rīkot pasaules hokeja čempionātu

LETALETA

Ministru kabinets šodien atbalstīja Latvijas Hokeja federācijas vēlmi 2018.gadā Latvijā rīkot pasaules hokeja čempionātu un deleģēja Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V) nosūtīt atbalsta vēstuli Starptautiskajai Ledus hokeja federācijai (IIHF).

 

Vēstulē, kuru parakstīs Dombrovskis, norādīts, ka tiesības rīkot pasaules hokeja čempionātu 2006.gadā Latvijai bijis lielisks un pozitīvs izaicinājums un iespēja pierādīt, ka Latvija ir spējīga rīkot šāda līmeņa starptautiskus pasākumus. “Ņemot vērā pieredzi, ko Latvija guva pasākuma īstenošanā, vēlos sniegt personīgo morālo atbalstu Latvijas Hokejafederācijas centieniem iegūt tiesības atkārtoti rīkot pasākumu 2018.gadā,” teikts premjera vēstulē.

Dombrovskis pauž cerību, ka valdība, neskatoties uz budžeta taupības pasākumiem, varētu izskatīt iespēju sniegt noteiktu atbalstu čempionāta rīkošanai. Kā pamatojumu šādam iespējamam atbalstam viņš min izdevību tādā veidā veicināt un sekmēt Latvijas ekonomiku.

Par atbalstu vēstules nosūtīšanai šodien lems valdības sēdē.

Pie premjera ar lūgumu sagatavot garantijas vēstuli bija vērsusies Latvijas Hokeja federācija, norādot, ka Latvijāhokejs ir viens no populārākajiem sporta veidiem. Federācija par labu čempionāta rīkošanai Latvijā 2018.gadā min faktu, ka šajā gadā valsts svinēs 100 gadu jubileju.

Latvija kandidēja uz čempionāta rīkošanu 2017.gadā, kad bija paredzēts, ka čempionāts notiks Latvijā un Dānijā, taču šī kandidatūra balsojumā zaudēja Vācijas un Francijas apvienotajai kandidatūrai.

Kā iepriekš atklājusi IIHF, arī 2018.gada čempionātu Latvija pieteikusies sarīkot kopā ar Dāniju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+