×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. februāris, 2012
Drukāt

Valdība atbalsta LIC reorganizāciju

circene3

Valdība otrdien atbalstīja Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) reorganizāciju, līdz 1.aprīlim to pievienojot Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai un izveidojot jaunu institūciju – Slimību profilakses un kontroles centru.

Pret LIC reorganizāciju iebilst centra darbinieki. Tomēr Veselības ministrijas (VM) vadība norāda, ka visiem LIC darbiniekiem, tostarp tās vadītājai Baibai Rozentālei, kura gan ilgstoši slimo, tiks piedāvāts turpināt darbu.

Infektoloģijas centrā strādā 1060 cilvēku.

LIC viedokli valdības sēdē pauda Ilze Bērziņa, norādot, ka, reorganizējot iestādi, ir interese par LIC zemi. LIC darbinieki ir neapmierināti ar VM darbu un pieprasīja veselības ministres Ingrīdas Circenes demisiju.

Atbalstu LIC reorganizācijai valdības sēdē pauda Latvijas Ārstu biedrība.

Savukārt veselības ministre valdības sēdē uzsvēra, ka LIC kā specializētās slimnīcas iekļaušana daudzprofilu slimnīcas sastāvā tika plānota jau 2008.gadā.

Ministre norādīja, ka nevienas funkcijas netiks likvidētas un pacienti visus pakalpojumus saņems līdzšinējā apmērā.

“Mēs turpināsim darbu ar visiem 1060 cilvēkiem, mainīsies tikai darba devējs. Arī arguments par zemi nav pamatots,” uzsvēra Circene, norādot, ka LIC paliks līdzšinējās telpās.

Viņa arī uzsvēra, ka Latvijā infekcijas slimības veido tikai dažus procentus no kopējā slimību skaita, tādēļ lielākā uzmanība jāpievērš profilaksei.

No centra reorganizācijas plānots ietaupīt aptuveni 1,5 miljonu latu.

Reorganizējot šo veselības iestādi, paredzēts samazināt vidējo ārstēšanās ilgumu stacionārā un noteikt vienādu tarifu par ambulatoro apmeklējumu visā Latvijā.

Tādējādi no 2013.gada varētu ietaupīt aptuveni 700 tūkstošus latu. Ietaupījums tiks novirzīts pacientu ārstēšanai.

Savukārt, ņemot vērā iepriekš veikto slimnīcu reorganizāciju, centralizējot LIC ārstēšanas atbalsta un administratīvās funkcijas, varētu ietaupīt no 500 tūkstošiem līdz aptuveni vienam miljonam latu.

Iekļaut LIC tieši Rīgas Austrumu slimnīcā paredzēts, jo tā ir ģeogrāfiski tuvāk LIC esošā daudzprofilu slimnīca, kas ir būtiski operatīvam pacientu ārstēšanas procesam, piemēram, gadījumos, kad pacients jāpārved no vienas slimnīcas uz otru vai jāpieaicina speciālists no kādas slimnīcas.

Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai nodos ar infekciju slimību ārstniecību saistītās funkcijas, bet valsts pārvaldes funkcijas sabiedrības veselības un epidemioloģiskās drošības jomā – Slimību profilakses un kontroles centram.

Ārstniecība tiks turpināta līdzšinējās LIC telpās.

Slimību profilakses un kontroles centra uzdevums būs nodarboties ne tikai ar infekciju, bet arī neinfekcijas slimību profilaksi un slimību epidemioloģisko uzraudzību, slimību profilaksi, imunizācijas procesa uzraudzību, kā arī jāuztur saslimstības un riska faktora datu bāzes.

Centra izveide tiks veikta esošo budžeta līdzekļu ietvaros, un tā uzturēšana gadā izmaksās aptuveni divi miljoni latu. Arī reorganizācija neprasīs papildu finansējumu.

Kā vēl vienu iemeslu LIC reorganizācijai VM min to, ka slimību profilakse pašlaik tiek realizēta ļoti vājā līmenī, pārvaldes uzdevumi sabiedrības veselības jomā ir sadrumstaloti pa vairākām iestādēm. Attiecībā uz neinfekciju slimībām viena iestāde (Nacionālais veselības dienests) veic veselības datu vākšanu, analīzi un interpretāciju sabiedrības veselības jomā, savukārt otra (Veselības inspekcija) – riska faktoru uzraudzību, kuri var ietekmēt iedzīvotāju veselību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+