×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
22. augusts, 2017
Drukāt

Valdība atbalsta likumprojektu par sejas aizsegšanas ierobežošanu (5)

Foto Reuters/Scanpix/LETAFoto Reuters/Scanpix/LETA

Valdība šodien atbalstīja Tieslietu ministrijas (TM) izstrādāto Sejas aizsegšanas ierobežojuma likumprojektu, kas nosaka ierobežojumus publiskās vietās nēsāt seju aizsedzošus apģērbus.

Kā norādīts likumprojekta anotācijā, likuma mērķis ir nodrošināt vienotas un harmoniskas sabiedrības pastāvēšanu, atvērtu savstarpējo sabiedrības locekļu saziņu un kopā dzīvošanu. Tajā ir paredzēti izņēmumi, kad sejas aizsegšana nepieciešama normatīvajos aktos noteikto prasību izpildei, piemēram, ķivere pārvietojoties ar motociklu, profesionālo pienākumu izpildei, sporta nodarbību un pasākumu dalībniekiem, mākslas pasākumu dalībniekiem, valsts vai tautas svētku un kultūras pasākumu dalībniekiem, laika apstākļu dēļ un veselības stāvokļa dēļ.

Tāpat šie aizliegumi neattieksies uz dievnamiem, lūgšanu telpām un citām telpām, kurās notiek reliģiska darbība, tādējādi ļaujot cilvēkiem praktizēt savu reliģiju.

Likumprojekts vēl ir jāizskata un jāpieņem Saeimā.

LETA jau ziņoja, ka balstoties uz Ministru kabineta komitejas ierosinājumiem, TM ir papildinājusi likuma anotāciju, iekļaujot tajā atsauci uz Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) secinājumiem lietās par līdzīga tipa aizliegumiem, kurās ECT nosprieda, ka dalībvalsts (Beļģija) abās lietās nav pārkāpusi Eiropas cilvēktiesību konvenciju.

TM arī norāda, ka līdz ar likumprojekta spēkā stāšanos ir nepieciešams organizēt izglītojošus pasākumus sabiedrībā par likumprojekta piemērošanas jomu un likumprojektā noteikto izņēmumu īstenošanu praktiskajās situācijās, kā arī jāveic apmācības amatpersonām, kas piemēros noteikumus par likumprojektā noteikto administratīvo atbildību. Kamēr tiks likumprojekts tiks izskatīts Saeimā TM plāno izstrādāt vadlīnijas, kas paskaidros un precizēs likumprojekta praktisko piemērošanu, tai skaitā plašāk aprakstot noteikto izņēmumu tvērumu.

Turpretim Ārlietu ministrijas (ĀM) pārstāvis norādīja, ka ĀM nepārliecina likumprojektā un tā anotācijā sniegtais Latvijas konkrētās un specifiskās situācijas izvērtējums, jo ierobežojuma noteikšanas nepieciešamībai tiek izmantoti secinājumi, kas ir attiecināmi uz Franciju un Beļģiju – vienīgajām Eiropas valstīm, kurās ir ieviests vispārējs seju aizsedzoša apģērba aizliegums sabiedriskās vietās, bet kuru situāciju ir grūti salīdzināt ar Latviju.

Lai arī anotācija ir papildināta, tajā joprojām trūkst izvērsta vērtējuma par Latvijas konstitucionālo vērtību apdraudējumu un ierobežojuma nepieciešamību, ņemot vērā nelielo skaitu cilvēku, kuru tiesības šis likumprojekts ierobežotu, norāda Tiesībsarga birojā.

Tiesībsarga birojs arī atgādina, ka Tiesībsarga ieskatā, ierobežojums noteiktām personu grupām nēsāt seju aizsedzošas galvassegas pats par sevi nevar sasniegt izvirzīto mērķi – nodrošināt vienotas un harmoniskas sabiedrības pastāvēšanu, atvērtu savstarpējo sabiedrības locekļu saziņu un kopā dzīvošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Prevence! Par kuru mazbērni tikai pateiksies:)

 2. Izņēmumi tikai parāda šī likuma bezjēdzību – ja kādam būs jāslēpjas, tad viņš tos arī izmantos. Tikai ažiotāža kā savulaik ar aizliegumu velosipēdistiem braukt pa trotuāru – bezjēdzīga norma, jo kas brauca pa brauktuvi, tas arī brauc, kas drošāk uz trotuāra, tas tur. Likumi nemaina cilvēku dzīvi, paradumi gan, bet tam jārada apstākļi.
  Taču tas ir grūtāk nekā sacerēt stulbus likumus. Daži sajūsmā, jo domā, ka tas visu atrisina jo paši nepieliek pūles lai novērstu apkārtnē to, kas tiem nepieņemams. Nepatīk svešie – prasi lai viņu te nebūtu, tas ir loģiskāk nekā ierobežot viņu tiesības kur citiem nav ierobežojuma.

  • “Nepatīk svešie – prasi lai viņu te nebūtu…” Kas tas par cilvēku dalījumu?! Nevienam godīgam cilvēkam nedrīkst liegt būt tur, kur viņš vēlas, tikai ar nosacījumu, ka ar cieņu jāizturas pret citu tautu kultūru un paradumiem.Ja kāds to nesaprot, tad der atgādināt!

  • “Nepatīk svešie – prasi lai viņu te nebūtu…” Kas tas par cilvēku dalījumu?! Nevienam godīgam cilvēkam nedrīkst liegt būt tur, kur viņš vēlas, tikai ar nosacījumu, ka ar cieņu jāizturas pret citu tautu kultūru un paradumiem.Ja kāds to nesaprot, tad der atgādināt!

 3. Ja izraida no kādas ES valsts un aizliedz tajā iebraukt, tad un citās ES valstīs nedrīkst iebraukt tik pat ilgi. Jo ja no ASV izraida, tad neielaidīs ne N-J, ne Kalifornijā. Ne Teksasā. Jo ASV ir vienota.. Tas pats ar ES. Tā ir vienota. Ar vienotām ārējām robežām. Vienu valūtu. Un nevar būt, ka Vācijā atteic kādam patvēruma meklētājam, bet Austrijā to pieņem. Pie tā – k.p. dažas reizes izskatīt to pašu personu. Ir slēdziens – un tas jāizpilda. Un tiem, kuri atkārtoti prasa patvērumu – paātrināta izskatīšana. Un atteikums nepāršūdams. Līdz kriminālai sodīšanai. Vai piespiedu darbiem.

  ES pieņēma vienotus noteikumus patvēruma meklētājiem. Un to izraidīšanai arī vienotie noteikumi. Un ja 1 no ES valstīm atteikts patvērums, tad un citās ES zemēs nedrīkst pieņemt šo personu. Ja pretojies un iebrauc citās ES valstīs – tad aizliegums iebraukt būs vēl ilgāks – jo neciena ES likumus šāda persona. Un tai nav ko darīt ES. Vai tā grib nodarīt kaut ko sliktu Eiropai.
  Un šādus noteikumus jāizpilda pat ar atpakaļejošu spēku. T.s. , ja 2015. G. Bija izraidīta persona no Nīderlandes piem. Ar aizliegumu tur iebraukt 5 gadus, tad un uz citām ES valstīm šāds iebraukt nevarēs līdz 2020. gadam.
  Vajag visur šo ideju virzīt. Pat ja šādu likumu nepieņems vai pieņems daļēji –lai doma šie tūristi-nelegāli, ka tas varbūt un tie nespēs iebraukt ES, ja nepamatoti kaut ko pieprasīs.
  Lai paši ātrāk izbrauc no ES , netērējot laiku un resursus lieki.

Draugiem Facebook Twitter Google+