Kultūra
Kultūrpolitika

Valdība atbalsta Mežaparka Lielās estrādes pārbūvi par 44,6 miljoniem eiro5

Publicitātes foto

Valdība šodien, iepazīstoties ar Kultūras ministrijas sagatavoto konceptuālo ziņojumu par Mežaparka Lielās estrādes pārbūves plāniem, pauda atbalstu estrādes pārbūves veikšanai divos posmos.

Tāpat konceptuāli atbalstīts, ka Rīgas dome ņem aizņēmumu Valsts kasē, lai nodrošinātu Mežaparka Lielās estrādes būvprojekta izstrādi un būvniecību.

Konceptuālajā ziņojumā piedāvātais risinājums paredz estrādes būvprojekta izstrādi un būvniecību, to paveicot laika posmā no 2016.gada līdz 2020.gadam, īstenojot to divās daļās.

Pirmā daļa īstenojama līdz 2018.gadam, laikā līdz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, bet otrā daļa īstenojama līdz 2020.gadam, laikā līdz XII Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem. Estrādes būvprojekta izstrādi un būvniecību apņēmusies nodrošināt Rīgas dome, kuras īpašumā atrodas estrāde. Kopējais nepieciešamais finansējums estrādes būvniecībai ir 44 598 133 eiro, tajā skaitā estrādes būvprojekta izstrādes izdevumi ir 1 750 000 eiro.

Lai īstenotu estrādes pārbūves pirmo jeb A daļu, nepieciešama projektēšanas programmas precizēšana un tehnisko noteikumu atjaunošana, A daļas būvprojekta izstrāde un iepirkumu organizēšana, tostarp būvprojekta A daļas ekspertīzes veikšanai, būvuzņēmēja izvēlei A daļas būvniecības darbiem un būvuzrauga izvēlei A daļas būvniecības darbu uzraudzībai. Pēc tam būs jāveic pirmās daļas būvniecība, kas paredz ārējo elektrisko tīklu (ELT) demontāžu un izbūvi, skatītāju lauka izbūvi, ārējo inženiertīklu izbūvi, esošā apjoma demontāžu, būves zem skatītāju lauka izbūvi, tostarp inženiertīklu un apdari. Būs jāveic arī skatītāju lauka izbūve, skatuves izbūve, skatītāju krēslu un to montāža, tribīņu pagaidu pārbūve un ceļu, laukumu izbūve un labiekārtošanas darbi.

Īstenojot projekta otru jeb B daļu, būs jāveic projektēšanas programmas precizēšana, B daļas būvprojekta izstrāde, iepirkumu organizēšana, tostarp būvprojekta B daļas ekspertīzes veikšanai, būvuzņēmēja izvēlei būvniecības darbiem un būvuzrauga izvēlei būvniecības darbu uzraudzībai.

Veicot B daļas būvniecību, notiks kora estrādes izbūve, tostarp kora tribīņu un zem tās atrodošās būves demontāža, būves zem estrādes izbūve, telpu apdare, iekšējo inženiertīklu izbūve, jauno tribīņu izbūve, jumta konstrukcijas izbūve, tribīņu metāla konstrukcijas jumta auduma pārklājuma mehāniskās sistēmas un akustisko vairogu izbūve, specifisko skaņas un gaismas tehnisko mastu izbūve, saimniecības ēkas izbūve un labiekārtošanas darbi un segumu izbūve. Tāpat notiks ELT transformatora apakšstacijas izbūve.

Lai nodrošinātu skatītāju lauka izbūvi līdz 2018.gada XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, būvdarbus skatītāju lauka izbūvei būtu nepieciešams sākt ne vēlāk kā 2017.gada 2.augustā, tādējādi būvdarbiem paredzot ne vairāk kā 309 dienas.

Saistītie raksti

Būvniecības projekta A daļu paredzēts izbūvēt un nodot ekspluatācijā līdz 2018.gada 7.jūnijam, B daļu – līdz 2020.gada 2.jūnijam.

Estrādes projektēšanu Rīgas dome plāno nodrošināt, izmantojot valsts aizņēmumu Valsts kasē 2016.gadā – 635 233,82 eiro apmērā, 2017.gadā – 1 114 766,18 eiro apmērā. Būvniecības procesu Rīgas dome plāno nodrošināt, izmantojot valsts aizņēmumu Valsts kasē. Laika periodā no 2017. līdz 2020. gadam šim nolūkam nepieciešamais finansējums ir 35 411 679,53 eiro un 21% pievienotās vērtības nodoklis jeb 7 436 452,70 eiro, kas pavisam kopā ir 42 848 132,23 eiro.

LA.lv