×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
5. novembris, 2012
Drukāt

Valdība atbalsta nākamā gada budžetu

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība pirmdien ārkārtas sēdē  izskatīja priekšlikumus 2013.gada valsts budžetam un to pavadošajiem likumprojektiem un atbalstīja budžetu pirms otrā lasījuma Saeimā, aģentūra BNS uzzināja valdības sēdē.

Kopumā budžetam bija iesniegts 491 priekšlikums – par budžeta likumprojektu iesniegti 156 priekšlikumi, vidēja termiņa budžeta ietvara 2013.–2015.gadam likumprojektam iesniegti 170 priekšlikumu, bet par pārējiem budžetu pavadošajiem likumprojektiem – 165 priekšlikumi.

Priekšlikumus aktīvi bija iesniegušas gan opozīcijas partijas, gan koalīcija.

Finanšu ministrijas (FM) vecākais eksperts budžeta jautājumos Jānis Šints aģentūrai BNS pastāstīja, ka valdība kopumā atbalstījusi četrus opozīcijas priekšlikumus – atbalstu guva divi Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un divi politiskās apvienības “Saskaņas centrs” (SC) priekšlikumi. Valdība atbalstīja ZZS priekšlikumu piešķirt papildu līdzekļus 180 tūkstošu latu apmērā tuberkulozes ārstēšanai un vardarbībā cietušo bērnu rehabilitācijai.

Savukārt no SC iesniegtajiem priekšlikumiem valdības atbalstu guva priekšlikums piešķirt 20 tūkstošus latu “Vaivaru” rehabilitācijas centram un 50 tūkstošus latu – Daugavpils teātrim.

Pēc Šinta teiktā, kopumā valdība atbalstīja apmēram 1,5 miljonu latu papildu piešķiršanu no Saeimas deputātu iesniegtajiem priekšlikumiem.

Saeima 22.oktobrī pirmajā lasījumā pieņēma 2013.gada valsts budžeta projektu un vidēja termiņa budžeta ietvara 2013.–2015.gadam projektu, kā arī grozījumus 28 likumos, kas ir saistīti ar nākamā gada valsts budžetu. Otrajā lasījumā budžetu plānots apstiprināt 15.novembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+