×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
18. septembris, 2012
Drukāt

Valdība atbalsta NĪN atlaides daudzbērnu ģimenēm

Foto - LETAFoto - LETA

No 2014.gada daudzbērnu ģimenēm tiks piemērota nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atlaide, taču tā nevarēs pārsniegt 120 latus gadā, šādus grozījumus likumā par NĪN šodien akceptēja valdība.

Grozījumi paredz NĪN atlaidi daudzbērnu ģimenēm piemērot ar 2014.gadu, jo līdz tam vēl nepieciešams laiks, lai savietotu informācijas sistēmas, informē Finanšu ministrija (FM).

Paredzēts piemērot nodokļa atlaidi 50% apmērā no aprēķinātā nodokļa attiecībā uz dzīvojamo objektu (māju vai dzīvokli un tam piekritīgo zemi), kurā ir deklarēti daudzbērnu ģimenes locekļi ar vismaz trīs bērniem, ja minētais objekts pieder kādam no ģimenes locekļiem – vecākiem vai bērniem.

Nodokļa atlaide nevarēs pārsniegt 120 latus gadā. Tādējādi daudzbērnu ģimenes locekļiem – nodokļa maksātājiem, kuru nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības un nodokļa likmes reizinājumu summa (ēku daļas un zemes daļas) pārsniegs 240 latus, – tiks piemērota nodokļa atlaide 120 latu apmērā neatkarīgi no pārsnieguma apmēra. Savukārt maksātājiem, kuru nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības un nodokļa likmes reizinājumu summa (ēku daļas un zemes daļas) būs no 10 līdz 240 latiem, nodokļa atlaide būs 50% no summas.

Lai grozījumi stātos spēkā, tie vēl būs jāskata un jāpieņem Saeimā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+