×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. novembris, 2015
Drukāt

Valdība atbalsta rīcības plānu bēgļu uzņemšanai Latvijā (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Lielpēters un Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta direktore, valsts sekretāra pienākumu izpildītāja Evija Papule piedalās mediju brīfingā, kurā informē par rīcības plānu patvēruma meklētāju pārvietošanai un uzņemšanai Latvijā.

Valdība otrdien atbalstīja Iekšlietu ministrijas (IeM) izstrādāto rīcības plānu bēgļu uzņemšanai Latvijā, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabinetā.

Kopumā nākamgad un 2017.gadā patvēruma meklētāju sistēmas izveidei tiks tērēti 14 994 027 eiro, no kuriem 6 525 506 eiro plānots iegūt no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, bet 8 468 521 eiro – no valsts budžeta.

Lielākais finansējums piešķirts IeM – 9 845 621 eiro apmērā, tostarp atlases vizītēm Grieķijā un Itālijā, patvēruma meklētāju pārsūtīšanai uz Latviju, uzņemšanai, izmitināšanai, drošībai un citiem pasākumiem. Plānots, ka turpmākajos divos gados patvēruma centrā “Mucenieki” uzbūvēti papildu divu korpusi, kā arī pārbūvēta katlumāja, notiks mutiska un rakstiska tulkošana patvēruma meklētāja lietas izskatīšanas gaitā, kā arī uzturēts medicīnas kabinets “Muceniekos”.

Labklājības ministrijai novirzīti otri lielākie līdzekļi – 2 449 300 eiro. Rīcības plāns paredz piesaistīt sociālo darbinieku un individuālo konsultantu jeb mentoru katram bēglim vai ģimenei, sniedzot atbalstu sociālekonomiskajā iekļaušanā. Patvēruma meklētājiem atbilstoši veselības stāvoklim tiks nodrošināti sociālās rehabilitācijas pakalpojumi, kā arī integrācija ar nodarbinātības palīdzību.

Par 1 363 643 eiro Izglītības un zinātnes ministrija nodrošinās latviešu valodas mācīšanu gan pilngadīgajiem, gan nepilngadīgajiem patvēruma meklētājiem, kā arī bērnu izglītības ieguvi skolās, sociālo atbalstu, bet Kultūras ministrija par 855 414 eiro sagatavos ievadkursa programmu un praktiskās mācības, tulka pakalpojumus saziņai, dažādu jomu speciālistu mācības starpkultūru jautājumos, sabiedrības iniciatīvas atbalsta koordinēšanu un pasākumus pilsoniskās sabiedrības iesaistei un sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām.

Veselības jomas pasākumus nodrošinās gan IeM, gan Veselības ministrijai, kurai piešķirti 290 886 eiro. Tās pārziņā būs neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumu nodrošināšana patvēruma meklētājiem, bet IeM būs jāpārbauda personu medicīniskais stāvoklis un vajadzības gadījumā jāizveido karantīnas zona.

Tieslietu ministrijai novirzīti 101 908 eiro, lai lemtu par atteikumiem piešķirt bēgļa vai alternatīvā statusu.

IeM valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane pirms valdības sēdes žurnālistiem sacīja, ka pirmie patvēruma meklētāji uz Latviju varētu tikt pārvietoti ziemā. Visticamāk, ka tie būs Sīrijas, Eritrejas un Irākas pilsoņi.

“Nav neviens jauns datums parādījies. Ir ļoti svarīgi, lai Ministru kabinets akceptē šo plānu, pirmkārt, tāpēc, lai kolēģi varētu uzsākt integrācijas pasākumu testēšanu, kas būtu labs sagatavošanās posms,” viņa sacīja.

Ministrijas valsts sekretāre atzīmēja, ka tad, kad Latvija paziņos savu gatavību pirmos bēgļus uzņemt, sāksies pārvietošanas process.

“Pagājušajā nedēļā ir notikusi pirmā ekspertu vizīte, kolēģi bija aizbraukuši uz Itāliju, uzņēma kontaktus, iepazinās ar cilvēkiem. Kad mēs paziņojam par gatavību uzņemt patvēruma meklētājus, tad uzsākam darbības. Ja mēs to darām pārskatāmā nākotnē – dažu nedēļu laikā, tad līdz ziemai vai ziemas laikā pirmos patvēruma meklētājus arī uzņemsim,” teica Pētersone-Godmane.

Iepriekš sistēmas izveidei, gatavojoties bēgļu uzņemšanai turpmāko divu gadu laikā, tika minēti 16 miljoni eiro, ko vairākas amatpersonas novērtēja kā pārāk lielu summu. Pēc tam IeM nosauca 15,4 miljonus eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Patiesības vārdā Atbildēt

  Ieraugot vēl kaut kā kadrā ietilpstošo Papuli, taču skaidrs, ka nauda latviešu valodas mācībām tiks izlaista vējā, vein īpaši pietuvinātas iestādes un personas atkal izmantos iespēju pačaukstināt viegli iegūstamu naudu.

  • Es vispār nesaprotu par kādu starpkultūru saikni un valodas apmācību ir runa? Tie ir bēgļi.kam dotas tiesības patverties no varmācības un nāves viņu etniskajā dzimtenē līdz tur viss nomierinās.tad viņim jāatgriežas mājās Kāda nepieciešamība viņiem mācīt tutasdziesmas un valodu ,ja viņi te nepaliek ? Vai tad mēs uzņemam pastāvīgos iedzīvotājus?
   Ne Eiropā,ne latvijā nav izpratnes par jēdzieniem “”bēglis””un “”migrants”” Otrie mums vispār nebūtu jāuzņem.Nav neviena starptautiska likuma,kurā būtu noteikts.ka kādai valstij obligāti jāuzņem laimes meklētāji Dodam patvērumu ,kamēr bumbas krīt uz galvas,kad tas beidzies ,lūdzu,uz mājām

 2. Ieraugot vēl kaut kā kadrā ietilpstošo Papuli, taču skaidrs, ka nauda latviešu valodas mācībām tiks izlaista vējā, vein īpaši pietuvinātas iestādes un personas atkal izmantos iespēju pačaukstināt viegli iegūstamu naudu.

 3. Saskaņā ar Kanberas stingro politiku, kas ieviesta, lai apturētu nelegālās imigrācijas plūsmu, ieceļotājiem, kas cenšas sasniegt Austrāliju pa jūru, patvērums valstī tiek noraidīts, pat ja tie tiek atzīti par patiesiem bēgļiem.Ak,nodevīgie Latvijas ierēdņi…!

 4. Tātad priekš tā saucamajiem “bēgļiem”, lai viņiem iemācītu latviešu valodu divos gados (24 mēnešos) tiek izdalīti vairāk kā 1,3 milj eiro. Tas nozīmē, ka mēnesī šim “cēlajam” mērķim tiks tērēti vairāk kā 50 tūkstoši. Par šo naudu var noalgot 50 valodas skolotājus ar algu 1000 eiro mēnesī katru.
  Vēl trakāk ir ar sociālo darbinieku un konsultantu piesaistīšanu “bēgļiem”. Tur ir uz 24 mēnešiem paredzēts iedalīt vairāk kā 2,4 miljonus eiro. Tātad vairāk kā 100 000 eiro mēnesī. Nu par to naudu jau var piesaistīt veselu konsultantu un sociālo darbinieku armiju tiem pāris simtiem plānoto bēgļu.
  Skaidri redzams, ka te nauda atkal tiek ar augošu sajūsmu izsaimniekota un izzagta, bet mūs visus tur par galīgiem muļķiem.

  • pašu mājā vecīšiem pansionātos apmetums uz galvas krīt,naudas nav ne zālēm ne ārstiem,šiem ,lūk.specializēta poliklīnika tiks celta un grezni apartamenti Pilnīgi pareizi,nauda nekontrolējami plūdīs pa labi un kreisi par visstulbākajām ierēdņu idejām.NU Varētu vienu miljonu piešķirt kokles spēles apmācībai,pāris simttūkstošus “”tūdaļiņ tgadiņ””prasmju apg”sanai utt Idiotu bars.Integrē cilvēkus,kas te paliek uz pastāvīgu dzīvi ,nevis ļaudis,kam pēc likumiem dotas uzturēšanās atļaujas uz laiku,kamēr dzimtenē ieviešas kārtība
   KRIEVUS INTEGRĒJAM 70 gadus un nekā,no musulmaņa latvieti iztaisīsim 24 mēnešos REDZ,,cik prāta valdībai un 100 dumajām galvām kopā

Draugiem Facebook Twitter Google+