Ekonomika
Latvijā

Valdība atbalsta Saeimas frakciju priekšlikumus budžetam vairāk nekā miljona eiro apmērā 16

Foto – LETA

Valdība šodien, ārkārtas sēdē skatot Saeimas frakciju iesniegtos priekšlikumus nākamā gada budžetam, atbalstīja priekšlikumus vairāk nekā viena miljona eiro apmērā.

Finanšu ministrs Jānis Reirs (V) šodien pēc valdības sēdes žurnālistus informēja, ka līdzekļi izdevumiem prasīti no budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” un Finanšu ministrijai būs jāveic aprēķini par izdevumiem.

Konkrētus atbalstītos priekšlikumus ministrs neminēja, taču pastāstīja, ka ir atbalstīts arī viens vai divi opozīcijas iesniegtie priekšlikumi, kas saistīti ar līdzekļu piešķiršanu.

Savukārt Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) norādīja, ka valdība savu lēmumu ir pieņēmusi un tic, ka Saeima 17.decembrī pieņems budžetu.

LETA jau ziņoja, ka nākamā gada valsts budžeta projektam un saistītajiem likumprojektiem iesniegts ap 460 priekšlikumiem. Ar budžetu saistītajiem likumprojektiem iesniegts ap 134 ierosinājumiem, vidēja termiņa budžeta ietvaram – 161 priekšlikums, bet pašam budžeta projektam – 165 ierosinājumi.

Saeima pagājušās nedēļas ceturtdienā pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja nākamā gada valsts budžeta projektu, vidējā termiņa budžeta ietvaru, kā arī 19 saistītus likumprojektus.

Priekšlikumus budžetam un saistītajiem likumprojektiem varēja iesniegt līdz piektdienas plkst.10. Galīgajā lasījumā 2015.gada budžetu plānots pieņemt jau trešdien, 17.decembrī.

Saistītie raksti

Nākamā gada budžeta projektā konsolidētā valsts budžeta ieņēmumi plānoti 7,25 miljardu eiro, bet izdevumi 7,47 miljardu eiro apmērā, savukārt budžeta deficīts paredzēts viena procenta apmērā no iekšzemes kopprodukta. Salīdzinājumā ar 2014.gadu nākamajā gadā paredzēts 283 miljonu eiro liels izdevumu palielinājums, ņemot vērā gan pagājušajā gadā pieņemtos lēmumus, gan arī jaunās iniciatīvas, savukārt ieņēmumu palielinājums – 208 miljonu eiro apmērā.

Kā prioritātes nākamā gada valsts budžeta projektā izvirzītas sociālā un nacionālā drošība, tostarp pasākumi ienākumu nevienlīdzības mazināšanai un uzņēmējdarbības konkurētspējas veicināšanai, un valsts aizsardzības spēju stiprināšana.

LA.lv