×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
5. jūlijs, 2016
Drukāt

Valdība atceļ nesen noteikto ierobežojumu saņemt zāles pa pastu no trešajām valstīm (2)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Veselības ministre Anda Čakša

Valdība atcēlusi ierobežojumus zāļu saņemšanai pa pastu no trešajām valstīm, kas paredzētas personīgai lietošanai, un kas tika noteikts martā.

Jaunā veselības ministre Anda Čakša deva rīkojumu steidzamības kārtā atcelt ierobežojumu zāļu saņemšanai pa pastu no trešajām valstīm, kas paredzētas personīgajai lietošanai, un otrdien to atbalstīja valdība.

Veselības ministrija (VM) norāda, ka šobrīd Ministru kabineta noteikumi “Zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtība” satur ierobežojumu fiziskai personai saņemt zāles pasta sūtījumā no trešajām valstīm, kas var radīt situāciju, kad ārstēšanai vajadzīgās zāles fiziskā persona var nesaņemt, piemēram, saistībā ar ārstēšanos no vīrusheptīta C, kad pacientam kompensējamo zāļu sarakstā iekļautās zāles nav devušas terapeitisku rezultātu.

Ierobežojums joprojām attieksies uz narkotiskām un psihotropām zālēm, narkotiskiem analgētiķiem, jaunām psihoaktīvām vielām, aktīvām vielām, kā arī uz anaboliskajiem steroīdiem, testosteroniem, augšanas hormoniem vai to analogiem.

Vienlaikus ņemot vērā, ka pastāv noteikts risks attiecībā uz zāļu pasta sūtījumiem, ko saņem no trešajām valstīm, saistībā ar risku to kvalitātei, kā arī iespējamu zāļu viltojumu risku, tiek noteikta prasība pacientam, kurš zāles saņem, apliecināt to, ka viņš uzņemas pilnu atbildību par šo zāļu lietošanu, attiecīgi apzinās iespējamos riskus un apņemas izmantot tikai personīgajai lietošanai. Nepieciešamību lietot zāles nosaka ārsts, taču pašai personai jāuzņemas atbildība, ja tā izvēlas pasūtīt zāles no trešās valsts, izmantojot interneta veikalu, un saņemt pasta sūtījumos, nevis pasūtīt aptiekā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Aizliegums saņemt zāles pa pastu no trešajām valstīm spēkā stājās šā gada martā.

Jau ziņots, ka 16.jūnijā iepretim Ministru kabineta ēkai notika sešu cilvēku protesta akcija, kurā izvirzīta prasība atcelt aizliegumu saņemt zāļu sūtījumus no valstīm, kas ir ārpus Eiropas Savienības, novēroja aģentūra LETA.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Paaugstinātā maksa par katru telefona zvana minūti (ieskaitot mūziku un reklāmu) uz daudzām slimnīcām,veselības centriem un pat VDEĀVK,tiks saglabāta?

  2. Ministrijā un citās tās pakļautības iestādēs redzēja un redz aplamības, nepareizu rīcību- kāpēc ierēdņi klusē? Par ko viņi atbild-neatbild? Ministrs ir politiska figūra, bet ierēdniecība kas cits!

Draugiem Facebook Twitter Google+