Mobilā versija
Brīdinājums -1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
9. decembris, 2014
Drukāt

Valdība atceļ pabalstu izmaksas ierobežojumus (7)

LETALETA

Valdība otrdien nolēma atbalstīt 2009.gadā noteikto sociālās apdrošināšanas pabalstu un ģimenes valsts pabalsta izmaksas ierobežojumu atcelšanu.

Visi iepriekš noteiktie ierobežojumi tiks atcelti, sākot ar 2015.gadu.

No nākamā gada pabalstu par pirmo bērnu izmaksās 11,38 eiro apmērā, par otro bērnu – 22,76 eiro apmērā, bet par trešo bērnu un nākamajiem bērniem – 34,14 eiro apmērā.

Tāpat tiks atcelti no 2010.gada 1.janvāra noteiktie ierobežojumi slimības un bezdarbnieku pabalstam, kā arī no 2013.gada 1.janvāra jau divreiz samazinātie ierobežojumi maternitātes, paternitātes un vecāku pabalstiem.

Līdz šim, ja aprēķinātā slimības vai bezdarbnieka pabalsta apmērs pārsniedza 16,38 eiro dienā, izmaksājamā pabalsta maksimālais apmērs dienā bija 16,38 eiro un 50% no summas, kas pārsniedz 16,38 eiro.

Savukārt, ja vecāku, maternitātes un paternitātes aprēķinātā pabalsta apmērs pārsniedz 32,75 eiro dienā, izmaksājamā pabalsta maksimālais apmērs dienā ir 32,75 eiro un 50% no summas, kas pārsniedz 32,75 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Līdz šim, ja aprēķinātā slimības vai bezdarbnieka pabalsta apmērs pārsniedza 16,38 eiro dienā, izmaksājamā pabalsta maksimālais apmērs dienā bija 16,38 eiro un 50% no summas, kas pārsniedz 16,38 eiro. – UN KĀ BŪS TAGAD, vai kā bija pirms tam? 2009 vēl nestradāju un arī neinteresēejos par to…

 2. un ka tad ar parejiem berniem kuriem vel nav pilgadibas,kads tiem bus pabalsts…….

 3. Es domāju,ka loģiski būtu ja otrais bērns ir otrais bērns,neskatoties vai pilngadīgs ir pirmais bērns vai nē1

 4. nu kāds tur brīnums – Ušakova kundzei gaidāms mazulis!!!Apsveicam!

 5. A ja pa so laiku pirmais un otrais berns jau palikusi pilngadigi,kads tad tagad skaitas tresais berns -nepilngadigais?Atkal pirmais?

  • Laikam kā vienīgais nepilngadīgais, kurs tiesīgs saņemt pabalstu, t.i. būs pirmais.
   Man būs interesanti kā dvīņus identificēs, abus ka pirmos, otros… jo visādi jau var likumu interpretēt. Muļķu zeme.

 6. un vienkarsi skaidri runajot – ko tas nozime? es, piemeram, neko nesapratu…

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+