Mobilā versija
Brīdinājums -0.2°C
Andulis, Alnis
Piektdiena, 19. janvāris, 2018
9. janvāris, 2018
Drukāt

Valdība atsakās līdzfinansēt “Framest” dalību olimpisko spēļu koncertprogrammā (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valdība otrdien atteicās piešķirt finansējumu vokālajai grupai “Framest”, lai apmaksātu mūziķu ceļa izdevumus dalībai Phjončhanas olimpisko spēļu koncertprogrammā, otrdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas sešos”.

Lēmums tiek pamatots ar vienlīdzīgu attieksmi pret visām trīs Latvijas grupām, kuras ieguvušas tiesības uzstāties olimpiskajās spēlēs. Kā norāda valdībā, gan grupai “Framest”, gan arī grupai “Dagamba” ir jāvēršas Valsts kultūrkapitāla fondā, kur konkursa kārtībā iespējams pretendēt saņemt finansējumu no radošo braucienu atbalsta programmas. Šādā veidā līdzfinansējums ceļa izdevumiem jau piešķirts “Laimas muzykantiem”, kuri arī saņēma uzaicinājumu uzstāties Phjončhanas spēlēs.

“Valdība šajā jautājumā aicina būt konsekventiem, un arī citiem izmantot šo Valsts kultūrkapitāla fonda programmu,” saka kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK). Ministre skaidro, ka šī iespēja vēl nav nokavēta un grupa par to ir jau informēta.

Kā ziņots, vokālā grupa lūdza valdību piešķirt tai 4900 eiro, lai segtu ceļa izdevumus uz Dienvidkoreju. Pērn novembrī “Framest” piedalījās olimpisko spēļu koncertu programmu atlasē un saņēma uzaicinājumu doties uz Dienvidkoreju, lai sniegtu trīs koncertus. Spēļu organizatori solījuši nodrošināt grupas izmitināšanu, taču ne ceļa izdevumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. tas jau bija gaidāms.Citādi neiznāks naudas sekretāru vietniekiem ko braukt uz spēlēm.

  2. Diemžēl jāmeklē sponsoru palīdzība.

    • Jālasa tālāk par virsrakstu, nevis jādiemžēlojas:
      Kā norāda valdībā, gan grupai “Framest”, gan arī grupai “Dagamba” ir jāvēršas Valsts kultūrkapitāla fondā, kur konkursa kārtībā iespējams pretendēt saņemt finansējumu no radošo braucienu atbalsta programmas. Šādā veidā līdzfinansējums ceļa izdevumiem jau piešķirts “Laimas muzykantiem”, kuri arī saņēma uzaicinājumu uzstāties Phjončhanas spēlēs.

Draugiem Facebook Twitter Google+