×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
18. maijs, 2015
Drukāt

Valdība atsāks skatīt pretrunīgi vērtēto jauno KNAB likumu

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība atsāks skatīt jauno Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) likumu, pirmdien pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

Viņa informēja, ka pret jauno likumu iebilst gan prokuratūra, gan Sabiedrība par atklātību “Delna”.

“Koalīcija piekrita, ka KNAB likums tiks valdībā skatīts vēlreiz, kamēr mēs varēsim saskaņot un virzīt uz Saeimu. Tur būs diskusijas,” komentēja Straujuma.

Valdības vadītāja gan neprecizēja, kad Ministru kabineta darba kārtībā jautājums varētu nonākt.

Jau ziņots, ka pret jauno KNAB likumu, ko izstrādājusi Valsts kancelejas direktores vadīta darba grupa, ir saņemti vairāki iebildumi. Likuma izstrādē piedalījās arī Ģenerālprokuratūras, Tieslietu ministrijas, Augstākās tiesas, Finanšu ministrijas un KNAB pārstāvji. Birojs paziņojis, ka atzinīgi vērtē darba grupas paveikto.

KNAB priekšnieks akcentē, ka pozitīvi vērtē VK sagatavotos priekšlikumus saistībā ar KNAB likuma grozījumiem, un cer, ka jautājums bez tiks virzīts tālākai izskatīšanai.

Īpaša uzmanība ir vērsta uz kārtības par KNAB priekšnieka atbrīvošanu no amata un priekšnieka amata kandidātu atlases pilnveidošanu, tostarp par komisijām, kas vērtē priekšnieka darbu, paredzot arī gadījumus, kad var rasties nepieciešamība vērtēt KNAB priekšnieka darbības tiesiskumu.

Tiek definēts KNAB amatpersonu tiesiskais statuss, stiprinot līdz šim uzskatīto, ka KNAB darbinieki ir dienestā, nosakot, ka uz tām attieksies Valsts dienesta normas tiktāl ciktāl to nenoteiks Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+