×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
28. oktobris, 2014
Drukāt

Valdība dod akceptu “Citadeles” pārdošanai starptautisko investoru grupai

Foto: LETAFoto: LETA

Privatizācijas aģentūras valdes priekšsēdētājs Ansis Spridzāns (no kreisās), Privatizācijas aģentūras Komercdarbības dienesta vadītājs Vladimirs Loginovs un AS "Citadele banka" valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc Ministru kabineta sēdes.

Valdība otrdien aiz slēgtām durvīm deva akceptu līguma slēgšanai ar starptautisko investoru grupu par valstij piederošo bankas “Citadele” akciju pārdošanu, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem pastāstīja valsts akciju bankā turētāja – Privatizācijas aģentūras – valdes priekšsēdētājs Ansis Spridzāns.

Plašāku informāciju par līguma detaļām viņš gan pagaidām sniegt nevarēja, atzīmējot, ka tuvākajā laikā Latvijā ieradīsies bankas akciju pircēji, lai parakstītu līgumu – tad arī gaidāma plašāka informācija par vienošanās nosacījumiem.

Paredzēts, ka valstij piederošo akciju īpašnieka maiņa nenotiks ātrāk kā nākamgad pavasarī.

Savukārt bankas “Citadele” valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis apliecināja, ka līgumā ir saglabāts akciju tālākpārdošanas aizliegums ar divu gadu termiņu. “Te gan gribētu uzsvērt – tas nenozīmē, ka uzreiz pēc diviem gadiem notiek akciju atsavināšana. Šie ir investori ar lielu pieredzi, kuri vēlējās dabūt pēc iespējas labākus nosacījumus, pēc iespējas lielāku rīcības brīvību,” sacīja Beļavskis.

Viņš piebilda, ka nav saņēmis indikācijas no topošajiem valstij piederošo bankas “Citadele” akciju pircējiem par plāniem akcijas pārdot tālāk pie pirmās izdevības.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) iepriekš žurnālistiem stāstīja, ka bankas akciju pārdošanas līgumā, kas sastāv no 70 lappusēm, panākta vienošanos par aizliegumu investoriem tālāk pārdot bankas akcijas divus gadus, un atzīmēja, ka akciju cenu palikusi nemainīga. Valsts par bankas akcijām saņems aptuveni 74 miljonus eiro.

Jau vēstīts, ka sarunas starp Privatizācijas aģentūru un investoriem par līguma nosacījumiem bija ieilgušas, jo puses nespēja vienoties par atsevišķiem pirkuma līguma nosacījumiem. Tostarp puses nevarēja vienoties par to, pēc cik ilga investori bankas “Citadele” akcijas varēs pārdot tālāk vai veikt publisko piedāvājumu – Latvija vēlējās šo termiņu noteikt vismaz piecus gadus, savukārt investors sākotnēji prasījis viena gada termiņu.

Tāpat ziņots, ka starptautiskā investoru grupa atbilstoši valdības 16.septembra lēmumam varēs iegādāties šobrīd Latvijas valstij piederošos 75% bankas “Citadele” akciju, tajā skaitā starptautisko investoru grupā ietilpst ASV fonds “Ripplewood Holdings”, kas plāno iegādāties 25% bankas akciju. Savukārt Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka plāno saglabāt īpašumā 25% bankas akciju.

Banka “Citadele” dibināta 2010.gada 30.jūnijā, bet patstāvīgu darbību sāka 2010.gada 1.augustā, kad beidzās “Parex bankas” operacionālās sadalīšanas process. Valdība 2010.gada martā pieņēma lēmumu par “Parex bankas” restrukturizācijas modeli, nodalot daļu aktīvu jaunā bankā. Atbilstoši restrukturizācijas modelim no “Parex bankas” tika izdalīta daļa aktīvu un izveidota jauna banka – “Citadele”, bet “Parex banka” sāka darbību kā risinājumu banka, vienlaicīgi pārtraucot sniegt klasiskos banku pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+