×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
24. janvāris, 2014
Drukāt

Valdībā godina barikāžu dalībniekus (3)

Foto: Valsts kancelejaFoto: Valsts kanceleja

“Katrs, kas tajās dienās stāvēja savā postenī, saprata, par ko stāv un ko aizsargā. Neviens nezināja, kas notiks – vai pacelsies lidmašīnas, vai nāks karaspēks. Bija cilvēki bez ieročiem, cilvēki ar dziesmām un ticību Latvijai,” ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) svinīgā pasākumā valdības namā dalījās atmiņās ar citiem 1991. gada barikāžu dalībniekiem.

Uz atceres brīdi īpaši tikai aicināti tie cilvēki, kuri 1991. gada janvārī, sargāja vienu no stratēģiski nozīmīgākajiem objektiem Rīgā – Latvijas Republikas (LR) Ministru padomi. Šo barikāžu dalībnieki – Salacgrīvas vidusskolas skolotāja Laimdota Pelše, virsprokurors Modris Adlers, Olimpiskais čempions un bobsleja treneris Jānis Ķipurs un citi – no Valsts kancelejas direktores Elitas Dreimanes saņēma pateicības rakstus.

Tāpat barikāžu dalībnieki kopā ar Rīgas Valsts pirmās ģimnāzijas skolēniem noskatījās tā laika notikumiem veltīto filmu “Tēvu barikādes”, kurā režisors Zigurds Vidiņš mēģina atbildēt uz jautājumu, kāpēc neapbruņoti cilvēki bija gatavi atdot savu dzīvību par brīvu un neatkarīgu Latviju.

Valsts kancelejas rīkotā pasākuma mērķis bija veicināt sabiedrības izpratni un dialogu par Latvijas vēsturi, nacionālajām vērtībām, tajā skaitā par valdības un amatpersonu darbu un ieguldījumu valsts attīstībā.

Ministru kabineta telpās līdz februāra beigām aplūkojama izstāde “1991.gada janvāra barikādes”. Fotoattēli papildināti ar bijušo un esošo Valsts kancelejas darbinieku atmiņām, gan ar LR Ministru padomes nozīmīgākajiem 1991.gada janvāra lēmumiem un rīkojumiem, kas atspoguļo valdības darbu barikāžu laikā. Interesentiem iepriekš jāpiesaka apmeklējums, ko iespējams izdarīt, zvanot Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta konsultantei Maijai Lācei pa tālruni 67082924.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Verienigi pasakumi 13.janvari notika Lietuva, lai atceretos tos,kas cinijusies un ziedojusi savas dzivibas Lietuvas brivibas varda.Bet par to ne varda nav lasams Latvijas zinas,Latvijas zurnalistiniem svarigaks ir brauciens tramvaja bez biksem.Cik nozelojami!

  2. Var droši apgalvot ka barikādes bija tramplīns turpmākai valsts izlaupīšanai un demokrātiskai sabiedrības daudzveidības radīšanai miljonāru,bezdarbnieku ,bomžu ,100-latnieku,trūkumcietēju,geju,lezbiešu,narkomānu… izskatā.

  3. Interesanti, kur tajā barikāžu laikā atradās Straujumas kundze ar tagadējo ministru svītu? Vai uz barikādēm, vai sēdēja siltā istabā un nogaidīja, lai cīnās citi? Droši vien jau nogaidīja, citādi būtu par savu dalību kaut ko stāstījusi. Bet laikam nav ko stāstīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+