×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

Valdība izglābj prokurorus

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Tās tiks pārceltas no ēkas Rīgā, Dzirnavu ielā 113, kas atrodas avārijas stāvoklī, uz ēku Aspazijas bulvārī 7. Lai Aspazijas bulvāra ēku piemērotu prokuratūras vajadzībām, to nepieciešams rekonstruēt, tāpēc valdība nolēma šim nolūkam piešķirt naudu no VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) brīvo līdzekļu uzkrājuma, kas patlaban ir 14 miljoni latu. VNĪ, kas pārvalda šos īpašumus, aprēķinājusi – prokuroru jaunās darba vietas rekonstrukcija izmaksās aptuveni 6,8 miljonus latu (9,7 miljonus eiro). Bet par telpu nomu prokuratūrai būs jāmaksā VNĪ aptuveni 819 latu (1166 eiro) gadā.

Oktobra vidū Saeimas Juridiskās komisijas izbraukuma sēdē Dzirnavu ielā 113 komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne pārmeta VNĪ valdes priekšsēdētājai Baibai Strautmanei, ka joprojām neesot aprēķināts, cik līdzekļu būs nepieciešams Aspazijas bulvāra telpu pielāgošanai tiesībsargājošās iestādes vajadzībām. Tagad tas ir izdarīts, un VNĪ kopā ar Finanšu ministriju un Tieslietu ministriju iesniedza informatīvo ziņojumu valdībai. Tajā norādīts, ka darba grupa, risinot jautājumu par optimālu prokuratūras iestāžu izvietošanu darbam piemērotās telpās Rīgā, aktualizējusi vairākas būtiskas problēmas.

Piemēram, prokuratūras iestādes izvietotas sešos dažādos nekustamajos īpašumos Rīgā ar atšķirīgu ēku (telpu) stāvokli, plānojumu un funkcionalitāti, kas apgrūtina pilnvērtīgu pienākumu izpildi. Īpaši bīstama situācija ir izveidojusies ēkā E. Smiļģa ielā 44, kur kritiskā stāvoklī visās telpās ir elektroinstalācija.

Vairākkārt telpās notikusi elektrības vadu silšana un gruzdēšana, kas rada ugunsgrēka risku. Arī telpu iekšējā apdare ir neapmierinošā tehniskā stāvoklī, tā jāatjauno pilnā apjomā. Valdībai kopā ar VNĪ būs jāķeras arī pie šā jautājuma risināšanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+