×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. jūlijs, 2013
Drukāt

Valdība konceptuāli apstiprina muzeja krājumu pārvietošanu pēc ugunsgrēka Rīgas pilī

foto - Letafoto - Leta

Valdība otrdien aiz slēgtām durvīm konceptuāli apstiprināja muzeju krājumu pārvietošanu uz trim citām ēkām Rīgā pēc ugunsgrēka Rīgas pilī, žurnālistiem otrdien sacīja “Valsts nekustamo īpašumu” (VNĪ) valdes priekšsēdētāja Baiba Strautmane.

Pēc ugunsgrēka daļa Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ārzemju mākslas kolekcijas, Rakstniecības un mūzikas muzeja un Latvijas Nacionālais vēstures muzeja krājumi pārvietoti uz uguns neskartajām daļām. Pils ir cietusi arī no lietus, mitrums pakāpeniski joprojām izplatās, tādēļ nepieciešams muzeja krājumus pārvietot.

Strautmane pastāstīja, ka VNĪ pārstāvji ministrus informējuši par paveikto ugunsgrēka seku likvidēšanā un turpmākajiem darbiem.

“Mēs informējām ministrus par to, ka glābšanas darbi Rīgas pilī turpinās. Plānojam, ka tuvākajās dienās uzstādīsim pagaidu jumtu arī pils Kastellas daļai,” teica Strautmane.

Muzeju krājumus, iespējams, pārvietos uz trim ēkām Rīgā, ko nodos VNĪ pārvaldībā, lai īpašumus apzinātu un sagatavotu muzeju vajadzībām. Krājumus pārvedīs uz ēku Lāčplēša ielā 106-108, šobrīd eksperti vērtē arī par krājumu izvietošanu Kalnciema ielā 14, tur varētu turpmāk atrasties Rakstniecības un mūzikas muzeja ekspozīcija. Savukārt vēstures muzeja telpas varētu būt kādreizējā vēstures fakultātē, kas atrodas Brīvības bulvārī 32.

Ugunsgrēks Rīgas pilī izcēlās 20. jūnija vakarā, un to izdevās nodzēst vien pēc 16 stundām. Kopējā pils degšanas platība bijusi 3200 kvadrātmetru. Ugunsgrēka cēloņi joprojām nav noskaidroti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+