×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2015
Drukāt

Valdība konceptuāli atbalsta Latvijas dalību Eiropas Kosmosa aģentūrā; naudu vēl meklēs (9)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Valdība otrdien sēdes slēgtajā daļā konceptuāli atbalstījusi lēmumu par dalību Eiropas Kosmosa aģentūrā (EKA), informēja Ministru kabinetā.

Tāpat valdība konceptuāli atbalstīja Latvijas valdības un EKA Eiropas sadarbības valsts plāna hartas parakstīšanu.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piedāvāja trūkstošos līdzekļus ņemt no budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, bet šāds ierosinājums valdībā nav guvis atbalstu, līdz ar to pieņemts lēmums uzdot IZM līdzekļus atrast tās esošā budžeta ietvaros.

“IZM šogad to finansēs no sava budžeta, bet nākamgad nepieciešamā nauda tiks meklēta gan no jaunām politikas prioritātēm, gan no citiem resursiem,” žurnālistiem pēc valdības sēdes teica premjere Laimdota Straujuma (V).

Paredzamais finansējuma apmērs 2015.gadam ir 1,36 miljoni eiro. Apmēram 90-93% no iemaksātās summas EKA tiks dota projektu veidā Latvijas uzņēmumiem un institūtiem.

Sadarbības līguma hartas neparakstīšanas gadījumā Latvijai kā vienīgajai Eiropas Savienības (ES) dalībvalstij nebūtu formālu attiecību ar EKA un iestāšanās procedūras būs jāsāk no jauna.

Laika posmā no 2013.gada marta līdz oktobrim EKA izsludināja pirmo projektu konkursu un izvērtēja 33 Latvijas uzņēmumu un zinātnisko institūciju pieteiktos projektus. No tiem 100% finansēšanai atlasīti 10 projekti 1 135 783 eiro apmērā. Starp finansējuma ieguvējiem ir seši zinātniskie institūti un trīs komercsabiedrības. Turpmāko piecu gadu laikā bija paredzēti vēl vismaz divi līdz trīs šādi uzsaukumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Priecājos ka Latvija tomēr neatpaliks ar savu intelektuālo kapitālu Eiropas kosmosa aģentūrā. Mūsu gudrākajiem cilvēkiem pietrūkst finansiālais atbalsts no tradicionālām nozarēm kurām šķiet neizdevīgi atzīties ka zinātnes gars mīt kosmosa izpētes pamatos. Daudz no kosmosa programmas iegūto zināšanām dod iedvesmi ikvienam radīt jaunumus daudz dažādu specifiskās nozarēs. Būtu maldīgi nepieminēt ka notiek cīņa par ārzemju finansējumiem starp nozares pamatlicējiem. Tas bieži apmiglo mūsu patieso redzējumu nopietni pretendēt uz ekonomisko izaugsmi kā politiska struktūrvienība.

 2. Prasās pēc Eiropas progresīvajiem nodokļiem!

 3. Latvijas 13.ministriju skaitu jāsamazina līdz Briseles (Beļģijas) 10 ministrijām,vai pat 7 ministrijām,kā Šveicē!

 4. Tas nozīmē,ka pienācis laiks,konceptuāli atbalstīt arī mūsu ekspremjera jau 2010.gadā apsolīto progresīvo ienākuma nodokli,par ko viņš paziņoja pēc 2009.gada 9.jūnija valdības ārkārtas sēdes,ar sociālo partneru un Valsts prezidenta Valda Zatlera piedalīšanos! Skat.”Ieviesīs progresīvo nodokli,samazinās minimālo algu”,Aleksis Zoldners,”Apollo,redakcija@apollo.lv Otrdiena,2009.gada 9.jūnijs 14:31

 5. Jāievieš diferencētu kapitāla pieauguma (peļņas) nodokli kā,piemēram,Ziemeļvalstīs un Francijā!

 6. Analfabētisms! Meklēs naudu! Nauda neaug kā sēnes un ogas mežā- tā jānopelna! Jāsakārto valsts ekonomika! Kam atņems, kam dos?

 7. var skaidri redzēt saistību starp Milānu un Kosmosu.

 8. Atkal lieka tērēšana. Labāk būtu pieliku
  ši pensionāriem, lai kompensētu elektrības cenu kāpumu.

  • Pensionars elektribas rekinu samaksas un nauda bus izkupejusi. Seit iet runa par investicijam, kas nestu atdevi, lai elektribas rekinu var samaksat nevis viens, bet divi pensionari.

Draugiem Facebook Twitter Google+