Kultūra
Kultūrpolitika

Valdība lemj šā gada valsts budžetā pārdalīt 1,3 miljonus eiro pasākumiem kultūras nozarē0


Lai muzeji savlaicīgi sāktu pārcelšanos uz Muzeju krātuvi, kā arī iegādātos nepieciešamo aprīkojumu krājuma daļas pārcelšanai un izvietošanai jaunajās telpās, valdība lēma piešķirt vēl šogad nepieciešamo finansējumu 588 893 eiro apmērā.
Lai muzeji savlaicīgi sāktu pārcelšanos uz Muzeju krātuvi, kā arī iegādātos nepieciešamo aprīkojumu krājuma daļas pārcelšanai un izvietošanai jaunajās telpās, valdība lēma piešķirt vēl šogad nepieciešamo finansējumu 588 893 eiro apmērā.
Foto: Karīna Miezāja

Ministru kabinets šodien, 5. novembrī, lēma par finansējuma pārdali starp ministrijām un citām centrālajām valsts iestādēm, informē KM komunikāciju nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Apropriācijas pārdale bija nepieciešama, lai būtu iespējams veikt profesionālās izglītības kompetences centra (PIKC) “Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola” profesionālās kultūrizglītības ēkas 1.kārtas būvdarbus, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM), Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM), Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) un Rīgas Kino muzeja (RKM) krājuma daļas pārcelšanu uz jaunuzcelto Muzeju krātuvi, kā arī organizēt starptautisku romu kultūras festivālu “Roma World 2019”.

Par minētā finansējuma pārdali lēmums vēl jāpieņem arī Saeimai.

PIKC “Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola” īsteno Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektu kultūrizglītības mācību vides modernizēšanai, t.sk. mācību procesa nodrošināšanai nepieciešamo telpu pārbūvi un izbūvi

Projekta ietvaros noslēdzies atklāts būvdarbu iepirkuma konkurss, kura rezultāti apliecina, ka būvdarbu izmaksas būtiski pārsniedz projektā pieejamo finansējumu, pauda Kokale.

Alejas ielas jaunbūves 1.kārtas būvniecībai nepieciešamais finansējums ir 2 402 368,44 eiro, savukārt budžeta projektā pieejami vien 1 744 685 eiro. Lai varētu īstenot projektu pilnā apjomā un uzbūvēt skolas piebūves ēku, valdība lēma pārdalīt projekta īstenošanai nepieciešamo papildu finansējumu 675 000 eiro apmērā.

Lai LNMM, LNVM, RMM un RKM savlaicīgi uzsāktu pārcelšanos uz jaunuzcelto un mūsdienīgām nacionālā muzeju krājuma uzglabāšanai, atjaunošanai un izpētei atbilstošām telpām Muzeju krātuvē Rīgā, Pulka ielā 8, kā arī iegādātos nepieciešamo aprīkojumu krājuma daļas pārcelšanai un izvietošanai jaunajās telpās, valdība lēma šim mērķim piešķirt vēl šogad nepieciešamo finansējumu 588 893 eiro apmērā.

Lai būtu iespējams turpināt 2015. gadā iesākto tradīciju ikgadēji Latvijā rīkot starptautiska mēroga romu kultūras festivālu, tādējādi veicinot sabiedrības saliedētību un starpkultūru dialogu, mainot sabiedrības aizspriedumaino attieksmi pret romiem un laužot izveidojušos stereotipus ar mākslas un kultūras palīdzību,

valdība lēma atbalstīt romu biedrību iniciatīvu 2019. gadā organizēt starptautisku romu kultūras festivālu “Roma World 2019”, p

iešķirot tā tehniskajam un mākslinieciskajam nodrošinājumam, norises vadīšanai un publicitātes nodrošināšanai 50 000 eiro.

Saistītie raksti

Festivāls kalpo par nozīmīgu sabiedriskās domas maiņas instrumentu – saskaņā ar 2019. gadā veikto SKDS aptauju par sabiedrības attieksmi pret dažādām etniskajām grupām, vislielākā Latvijas sabiedrības distancēšanās vērojama attiecībā uz romiem – 33% iedzīvotāju negribētu strādāt kopā ar romiem, 36% nevēlētos romus par saviem kaimiņiem, savukārt 47% iebilstu pret romu tautības cilvēka ienākšanu ģimenē.

Ilustratīvs foto
Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Raimonds Pauls Liepājā apmeklēs izstādi par “Credo”
14 stundas
AB
Anita Bormane
Kultūra
Pārmaiņu gars pulsē Mūkusalas salonā
15 stundas
ED
Eduards Dorofejevs
Kultūra
Gaisma viļņa galā. Eduards Dorofejevs par Ivana Aivazovska izstādi
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Lecis “RNP” valdes atlaišanu skaidro ar “RS” mēģinājumu iekasēt vairāk nekā 1,2 miljonus eiro
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
FOTO, VIDEO: Rīgas “Dinamo” piedzīvo sezonas dramatiskāko zaudējumu
1 stunda
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vai nākotnē latviešu valoda būs tikai ķēķa valoda? 8
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Āgenskalnā uz ielas apvārdo vīrieti, lai nolaupītu mobilo tālruni
36 minūtes
RR
Raivo Rosts
Ekonomika
Raivo Rosts: Kā mobilās tehnoloģijas ļauj pelnīt vairāk
5 stundas