×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
8. aprīlis, 2018
Drukāt

Valdība lems par 67 521 eiro piešķiršanu barikāžu dalībnieka apliecību izgatavošanai (14)

Foto - LETA. Notiek 1991.gada janvāra barikāžu piemiņai veltītā ugunskura iedegšanas pasākums Doma laukumā.Foto - LETA. Notiek 1991.gada janvāra barikāžu piemiņai veltītā ugunskura iedegšanas pasākums Doma laukumā.

Valdība nākamnedēļ lems par 67 521 eiro piešķiršanu 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrībai, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar barikāžu dalībnieka statusu apliecinošu apliecību izgatavošanu, izsniegšanu un lietvedību.

Naudu plānots piešķirt Iekšlietu ministrijai (IeM) no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. IeM finansējumu pārskaitīs biedrībai.

Jau ziņots, ka 1991.gada barikāžu dalībnieka apliecību izsniegs bez derīguma termiņa ierobežojuma un bez maksas.

Barikāžu dalībnieku reģistrāciju, to apliecību izsniegšanu un uzskaiti veiks 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrība. Dalībnieku reģistrācija tiek veikta, ierodoties 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrības telpās, Rīgā, Krāmu ielā 3, un aizpildot biedrības izstrādāto iesnieguma veidlapu.

Barikāžu dalībnieku reģistrācija tiek veikta, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un valsts apbalvojuma “1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme” apliecības vai pateicības raksta par dalību barikādēs 1991.gada janvārī un augustā oriģinālu vai dublikātu.

Barikāžu dalībnieka apliecība paredzēta uzrādīšanai valsts un pašvaldību iestādēs, saskaņā ar likumu “Par 1991.gada barikāžu dalībnieku statusu”. Šis likums paredz, ka pašvaldība ir tiesīga noteikt šīm personām sociālās garantijas, piešķirt nekustamā īpašuma nodokļa atlaides, kā arī atvieglojumus pašvaldības nodevu maksāšanā vai pakalpojumu saņemšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. dalībniekus, vārīju tēju, kafiju, taisīju maizītes utt. Tas, ko es redzēju neatbilst mūsdienās aprakstītajam. Bija patrioti, taču vairāk cilvēki vienkārši “tusēja” pie ugunskuriem, dzēra alkoholu, kuru varēja dabūt bez maksas, arī cigaretes dalīja bez maksas, nezinu no kādiem līdzekļiem, tolaik biju maza un daudz ko nesapratu. Zināju, ka ir jāpalīdz tiem, kas sargā manu zemi un to arī darīju. Nekur, nekādos reģistros neesmu un netaisos arī būt, man pietiek ar to, ka saviem bērniem varu pastāstīt par to, kas tur bija un, ka piedalījos.

 2. Biju barikādēs. Toreiz man bija 15 gadi, palīdzēju pabarot barikāžu dalībniekus, vārīju tēju, kafiju, taisīju maizītes utt. Tas, ko es redzēju neatbilst mūsdienās aprakstītajam. Bija patrioti, taču vairāk cilvēki vienkārši “tusēja” pie ugunskuriem, dzēra alkoholu, kuru varēja dabūt bez maksas, arī cigaretes dalīja bez maksas, nezinu no kādiem līdzekļiem, tolaik biju maza un daudz ko nesapratu. Zināju, ka ir jāpalīdz tiem, kas sargā manu zemi un to arī darīju. Nekur, nekādos reģistros neesmu un netaisos arī būt, man pietiek ar to, ka saviem bērniem varu pastāstīt par to, kas tur bija un, ka piedalījos.

 3. kam tas ir vajadzīgs?

 4. Nāk vēlēšanas un nu Baltezerā pēc 27 gadiem ”atcerējās”, ka daļa vel dzīvi… lai mierinājums un nekam nederīgs papīrītis…
  Savulaik Ulmanis pēc Brīvibas cīņām dalībniekiem zemi dalīja – te tikai maksas kapa vieta?

  • Bet, ka tad sanak vai es biju darba vai uz barikadem,ja mani nosutija darba diena ar filmesanas grupu lai piefiksetu sos momentus taja laika .
   Par so proceduru uzinaju tikai nejausi tagad pec 27 gadiem ka tada lieta notiek .

 5. Tas apliecības dala visiem zemessargiem bija tur viņi vai nē, un tolaik 15 gadīgiem skuķiem, kuri brauca no Rēzeknes ietusēt pa Rīgu, tā vietā lai zubrītu matemātiku! Mēs vietējie Rīdzinieki visi tur bijām, gan pa dienu, gan nakti , periodiski aizejot līdz mājām pārliecināties, ka māja vēl vietā. Tāpat lodes mums pie Rīdzenes svilpa gar ausīm un pie kokiem melnos tērpos slēpās vīri kuri laida automātu kārtas nepievēršot uzmanību civilajiem, kuri devās mājup…p.s. Krievu valodu gan barikādēs ne reizi nedzirdējām, krievi slēpās savās mājas un jo liels ir mans izbrīns kad šie tagad stāsta aplamības, un pieprasa it kā nopelnītas tiesības…Un jā vai arī mūs uzmeklēs un dalīs tās apliecības, ne nē tad neredzu jēgu daiļai dod, daļai nē un tad vēl kādus bonusus, tas ir netaisnīgi

 6. Kam tas vajadzigs???!

 7. Redz, kādam 1000 būs darbs pārbaudīt, uzskaitīt, reģistrēt, piešķirt, norakstīt pieskaitīt un t.t, katrā novadā pa divām darba vietām un kādas 100 darba vietas Saeimā un pie valsts prezidenta. Ir laiks jau veidot jaunas barikādes par tādu Latviju, kādu mēs sapņojām un kādu mums solīja Ivanuška, kalniete, peters, zālīte un citi tautas dziesminieki.

 8. naudas izsaimniekošana!!! Atbildēt

  Kur var iepazīties ar varoņdarbiem, ko šie varoņi uz barikādēm paveica? Ar vienkāršo cilvēku stāstiem un nevis Īvāna, Kalnietes, Modra Ziemiņa un organizatoru piedzīvoto. Es uz barikādēm nebiju, jo mani nelaida – bija jāstrādā. Tie, kuriem bija mazatbildīgs darbs, tie uz barikādēm tika. Šeit nerakstīšu to, ko šie stāstīja par Rīgā piedzīvoto un piedarīto – manās acīs viņi nav varoņi.
  Bet es būšu vīlies, ka kaut kādam vietējam dzērājam par to, ka šis 3 dienas bija uz barikādēm – piešķirs nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi vai kādam zemniekam ar 2000 ha zemes iedos atlaidi un pašvaldībai gar degumu aizies 10 tūkstoši eiro.

 9. Vai nav par agru? Vēl daudzi ir starp dzīvajiem! Vai kaut kam kabatas patukšojās?

 10. kā krievu ķinītī: Ausweis! Schneller, schneller! Atbildēt

  Nu ko var ākstīties? Tai caurcaurēm sapuvušajai būdai bij jāsabrūk; vienalga – ar barikādēm vai bez …

 11. valdībai atkal nav kur naudu likt – izdaliet ar vēzi slimajiem!!!! inavīdiem!!!

 12. pašiem smiekls nenāk,…kādam atkal laikam kabatā caurums,naudu savajadzējies,….tad jau tās apliecības būs apzeltītas????,ja tik liela naudas summa vajadzīga

 13. slimi…..ar tām barikāžu apliecībām, naudas piešķiršanas prasībām utt. it kā būtu invalīdi un darba nespējīgi kļuvuši barikāžu rezultātā. it kā būtu iespējams visus cilvēkus, kas bija barikādēs, apzināt. simtiem ir tādu, kuri uzskata – ne jau naudas vai apliecības dēļ gāja un brauca tur. vai atradīsiet visas tās tantiņas, kuras vārīja, cepa un baroja? manuprāt, šī ir viena no mūsu sabiedrības briesmīgākajām “slimībām” – par katru soli prasīt apbalvot kaut kādā veidā. nav taču karš. nav tači invalīdu pulki barikāžu rezultātā, kuri atdeva savu veselību. Bojā gājušo ģimenēm – JĀ – viņu tuviniekiem, kas palika bez apgādniek – VAJAG PALĪDZĒT, bojā gājušos GODINĀT. bet citādi….man ir kauns…

Draugiem Facebook Twitter Google+