×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
4. novembris, 2012
Drukāt

Valdība lems par aizturēto ēdināšanu konvojēšanas laikā

Foto-LETAFoto-LETA

Lai ievērotu cilvēktiesības, valdība otrdien, 6.novembrī, lems par grozījumiem noteikumos, kas paredz nodrošināt aizturēto personu ēdināšanu konvojēšanas laikā. Iekšlietu ministrija (IeM) norāda, ka saskaņā ar likumu aizturētais trīs reizes dienā saņem ēdienu un dzeramo ūdeni.

Ņemot vērā to, ka izolatorā ievietotās aizturētās personas tiek konvojētas uz tiesu vai procesuālo darbību veikšanai, ir izveidojusies situācija, ka personas faktisko apstākļu rezultātā nav iespējams nodrošināt ar uzturu izolatorā un tās netiek nodrošinātas ar ēdienreizi tam paredzētajā laikā.

Lai parādītu problēmas aktualitāti IeM pat apkopojusi datus no vairākiem policijas iecirkņiem. Tā, piemēram, pagājušā gadā Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes īslaicīgās aizturēšanas birojā 900 gadījumos aizturētās personas nodrošinātas ar ēdienu tikai pēc atgriešanās īslaicīgās aizturēšanas vietā.

“Pat ja aizturētajām personām tiek nodrošināta iespēja saņemt pusdienas kopā ar vakariņām, to var uzskatīt par palielinātu vakariņu porciju, nevis atsevišķu ēdienreizi, jo netiek nodrošināts samērīgs starplaiks starp ēdienreizēm,” norāda IeM.

Ņemot vērā, ka praksē pastāv problēmas šādām personām savlaicīgi nodrošināt ēdienreizi, valdības noteikumos paredzēts ēdiens, kas bez papildus termiskās apstrādes būtu nodrošināms konvojēšanas gadījumos. Šādā ēdienā iekļautos produktus ir iespējams iegādāties higiēniskā iepakojumā, tiem nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi, un produktus iespējams viegli patērēt bez iepriekšējas sagatavošanas.

Šāds ēdiens aizvietos vienu ēdienreizi īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Gadījumos, kad aizturētā konvojēšanu nodrošinās cita izmeklēšanas iestāde, ēdienu Valsts policija izsniegs izmeklēšanas iestādes amatpersonām, kuras to iedos aizturētajam paredzētajā ēdienreizes laikā.

Šogad kopumā aizturēto personu ēdināšanas nodrošināšanai plānoti izdevumi 232  798 latu apmērā, taču papildus izdevumi nodrošinot ēdināšanu konvojēšanas laikā turpmākajos gados nav nepieciešami.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+