×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. maijs, 2013
Drukāt

Valdība lems par NBS dalību NATO mācībās “Stedfast Jazz” un “Sabre Strike”

Foto-LETAFoto-LETA

Otrdien valība lems par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) dalību divās šogad plānotajās liela mēroga NATO mācībās “Saber Strike 2013” un “Stedfast Jazz 2013”, liecina valdības sēdes darba kārtības materiāli.

Apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības “Saber Strike 2013” šogad norisināsies no 3.jūnija līdz 14.jūnijam. Lai gan šogad mācību vadošā valsts būs Lietuva, Latvijā plānots rīkot mācību praktisko daļu.

Plānots, ka šajās mācībās bez NBS karavīru dalības Latvijā piedalīsies kopumā 500 ārvalstu militārpersonas no Igaunijas, Lietuvas, ASV, Lielbritānijas un Somijas. Šīs mācības ir nepieciešamas, lai pilnveidotu NATO valstu savstarpējo sadarbību, sagatavotu un pilnveidotu bruņoto spēku vienību spējas konvencionālo operāciju veikšanā, kā arī pilnveidotu aizsardzības nozares, civilo valsts un pašvaldību institūciju sadarbību uzņemošās valsts atbalsta operāciju laikā, realizējot atbilstošu sabiedroto militāro un atbalsta vienību uzņemšanu un izvietošanu uzņemošās valsts teritorijā.

Savukārt mācības “Steadfast Jazz 2013” šogad notiks Latvijā un Polijā laikā no 2. līdz 9.novembrim un tās būs NATO pēdējo gadu lielākās mācības. To laikā NATO apvienoto spēku virspavēlniecība Brunsumā tiks sertificēta vadīt NATO ātrās reaģēšanas spēkus 2014.gadā.

Latvija šajās mācībās būs viena no uzņemošajām valstīm, kas ļaus pārbaudīt, trenēt un attīstīt uzņemošās valsts atbalsta spējas ne vien teorētiskajā, bet arī praktiskajā līmenī. Parezdams, ka uz šīm mācībām Latvijā ieradīsies ap 600 ārvalstu militārpersonu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+