×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. decembris, 2014
Drukāt

Valdība lems par VKKF modeļa maiņu

Foto: LETAFoto: LETA

Valdība otrdien lems, vai atbalstīt Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) finansēšanas modeli, kas paredz pakāpenisku VKKF finansējuma pieaugumu līdz 2020. gada 1. janvārim, liecina valdības darba kārtība.

VKKF finansēšanas modeļa koncepcija iekļauta sēdes slēgtajā daļā, kurā skatīs ar valsts budžeta likumprojektu saistītos jautājumus.

Rīkojuma projektā paredzēts, ka 2020. gadā VKKF valsts budžeta finansējums sasniegs ne mazāk kā 3% no attiecīgajam gadam prognozētajiem ieņēmumiem no alkohola un tabakas akcīzes nodokļa un ne mazāk kā 50% no attiecīgajam gadam prognozētajiem ieņēmumiem no izložu un azartspēļu nodokļa valsts budžetā ieskaitāmās daļas.

Jau vēstīts, ka valdība septembra beigās atlika Kultūras ministrijas (KM) izstrādāto VKKF finansēšanas modeļa koncepciju, vienojoties par finansējumu lemt nākamā gada budžeta izskatīšanas laikā.

KM projekta mērķis ir izveidot tādu VKKF finansēšanas modeli, kas garantē fonda stabilitāti, neatkarību un finansējuma pieaugumu.

KM izskatījusi četrus VKKF finansēšanas modeļus, par optimālāko Latvijai atzīstot variantu ar piecu gadu pārejas periodu no 2015. gada 1. janvāra. Tam 2015. un 2016. gadā papildu finansējums nav nepieciešams, jo finansējuma pieaugums tiks nodrošināts atbilstoši likumam “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2014., 2015. un 2016. gadam”. 2017. gadā indikatīvi nepieciešami 4,05 miljoni eiro, 2018. gadā – 6,52 miljoni eiro, bet 2019. gadā – 9,28 miljoni eiro.

VKKF izveidots 1998. gadā, tā mērķis ir veicināt līdzsvarotu kultūras un mākslas nozaru jaunrades attīstību un kultūras mantojuma saglabāšanu valstī atbilstoši valsts kultūrpolitikas vadlīnijām.

Fonda darbības pirmajos gados tā finansējums bija piesaistīts procentiem no alkohola un tabakas akcīzes nodokļa un azartspēļu nodevas, bet 2004. gadā tika pieņemts lēmums VKKF finansējumu atdalīt no šo nodokļu ieņēmumiem. Par atgriešanos pie šā modeļa tiek diskutēts jau vairākus gadus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+