×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. augusts, 2014
Drukāt

Valdība nav gatava, ja septembrī apstāsies tranzīts no Krievijas (23)

Ivara Bušmaņa fotoIvara Bušmaņa foto

"Esmu pilnīgi pārliecināts, ka Krievijas un Ukrainas konfliktā lielvaras būs pamērojušās ar muskuļiem un pēc tam atgriezīsies pie normālas tirdzniecības," mierināja Dzintars Zaķis.

Piektdien “Latvijas Avīzes” publiskajā diskusijā Feimaņos “Ceļi un dzelzceļi – Latgales nākotnes veiksmes stāsts” jau atkārtoti valdošajām partijām asi uzbruka Edgars Jaunups (“Latvijas Attīstībai”) un Jānis Jurkāns (“Vienoti Latvijai”).

Abi pārmeta, ka valdība nav gatava krīzei. “Tikai tad, kad Krievija nāca klajā ar sankciju sarakstu un lauksaimnieki sāka ciest zaudējumus, tad valdība attapās: kaut kas jāsāk darīt! Un sāka histēriski darboties. Tagad ar tranzītu līdzīgi. Zaķa kungs lielās, ka pērn bija augsts kravu apgrozījums un ka šogad tāpat, bet valdībai jau šodien būtu jāsāk strādāt pie situācijas, ja tranzīta kravas nogriezīs un dzelzceļa kravu apgrozījumā būs kritums. Pirmāmkārtām, jāuztraucas ne jau par “Latvijas dzelzceļa” peļņas zudumu, bet par milzīgo iespējamo bezdarbu. Nejūtu, ka valdībai būtu plāns B, ja pēc pāris nedēļām rastos šāda situācija,” noraizējies bija Jaunups. “Jau šodien jābūt aprēķinātam, cik liela kompensācija būtu tad jāprasa no Eiropas Savienības.”

Fei_Jaunups&4

“Tranzīts valsts budžetā dod 14, tāpēc politiķu uzdevums ir panākt, lai šī daļa nekristos, bet turpinātu augt,” atgādināja Jānis Jurkāns un, kā parasti, pārmeta neapdomīgo valsts ārpolitiku ES sankciju atbalstīšanā. “Tā vietā jāizrēķina, cik daudz zaudēs darbu Latvijā. Vai varas partijas veikušas aprēķinus, kas mūs sagaidītu pēc jauna savstarpējo sankciju viļņa? Mūsu vēlēšanu sarakstā ir kundze, kuras saimniecībā ir 600 govis – viņai draud bankrots. Valdībai jādomā, nevis kā izpatikt Briseles kungiem, bet kā amortizēt situāciju Latvijā!”

“Vienam no Eiropas politiķiem žurnālisti vaicāja: “Vai sankcijas nebija šāviens pašam sev kājā?” Uz to viņš atbildēja: “Šāviens kājā ir labāk, nekā šāviens galvā!” paralēles ar savas partijas pozīciju vilka “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis. “Jā, Eiropa dara pareizi. Jā, valdībai ir plāns! Jau otro valdības sēdi pēc kārtas tiek domāts, kā palīdzēt zemniekiem, kā palīdzēt pārstrādātājiem un pārvadātājiem. Valdība strādā pie tā, lai dzelzceļš tiktu nodrošināts ar kravām ilgtermiņā. Riskanti ir paļauties tikai uz kravām no Krievijas, tāpēc tiek meklēti partneri citās valstīs, arī Ķīnā, Kazahijā,” apliecināja Zaķis.

“Kravas no turienes nevar atvest, nebraucot caur Krieviju,” atgādināja Jurkāns. “Protams, nevar,” piekrita Zaķis, bet pauda neticību, ka Krievija riskēs sabojāt attiecības ar visiem – arī ar Ķīnu.

Kad no zāles tika pārjautāts, vai šie plāni sāks īstenoties, ja tranzītu sankcijas skars jau septembrī, Zaķis pauda lielu neticību šādam pavērsienam: “Esmu pilnīgi pārliecināts, ka Krievijas un Ukrainas konfliktā lielvaras būs pamērojušās ar muskuļiem un pēc tam atgriezīsies pie normālas tirdzniecības.”

Viņš pieļāva, ka Kremlis tranzīta ceļu caur Latviju noslēgšanu caur Latviju varētu piemērot, bet tikai “kādu laiku kravas šeit varētu nebūt”. Viņš palika pie sava, ka valdībai esot plāns, ko darīt. Pat pēc vairākkārtējiem vaicājumiem no zāles, neatbildēja kāds. “Neticu, ka sankcijas varētu tikt vērstas tikai pret Latviju,” politiķis izvairījās no konkrētas atbildes. “Piena ražotāji pirms pusgada arī nedomāja, ka būs šāda notikumu attīstība,” attrauca Jaunups.

Plašāku diskusijas atreferējumu lasiet “LA” trešdien.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Sūds ar visu tranzītu,ka tik amīši uzvarētu….

 2. … @ ABC>VL

  … Kaut ko tik meligu un nekaunigu ilgi neesmu lasijis komentos … ‘ ka pateicoties VIENOTIBAI ir ticis apturets valsts resursu izpardosana …. ‘ !!!!!!!!!!

  … Tikai pateicoties VISU LATVIJAI !… VISPAR KAUT KAS IR TICIS UN TIEK PANAKTS LAI APTURETU SO VALSTS RESURSU IZPARDOSANAS PROCESU, KO IESAKA SLESERS UN TURPINOT IR ATBALSTIJUSI LIELAKOTIES NO VIENOTIBAS BIEDRIEM UN ZZS KA ARI RP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  … VIENIGA IZEJA VALSTS TALAKAI PASTAVIBAI – KAS ATBILST TAS SATVERSMEI UN VALSTS PAMATTAUTAS INTERESEM – IR STIPRA … NA … NAKAMAJA VALDIBA !

  TIKAI TA AR SAVU NACIONALI ORIENTETO VALSTS KULTURALO, SABIEDRISKO UN NACIONALS EKONOMIJAS ATTISTIBAS POLITIKU IR VIENIGA, KAS MERKE UN AKTUALI STRADA SAJA VIRZIENA UN ATGADINA DIEN DIENA UN IESPAIDO KOSMOPOLITANISMA UN LIBERALISMA ORIENTETOS TAUTIESU DEPUTATUS PAR VINU ATBILSTIBU DEPUTATU ZVERASTAM … UN KAS NOSTAJAS PRET EKSOKUPANTU UN KOLONISTU MEGINAJUMIEM IZVEIDOT, AR KREMLA ‘MAIGAS AGRESIJAS’ PALIDZIBU, BEZABRENI PAR TAS SATELITU …

  • es gan redzu, ka tas komentētājs ABC>I.V. 23. augusts, 2014 08:44 domā un raksta tieši to pašu, ko Jūs, cien.K-K. Arī viņš saka, ka UA tirgošanas pilnīgu aizliegumu “izdevās ierobežot tikai pateicoties “Vienotības” pretdarbībai”. Lasiet uzmanīgāk!

 3. … Jurkans turpina musinat letinus … bus ka bus … ja vajadzes izdzivosim ari so mazo attistibai noveleto negaciju no Ezelausu davinataja … bet varbut parkartosies Venstpils aferas valstij par labu … !

 4. Vai tad pašam vēl nekas nav skaidrs? Ar karoti jāielej?

 5. Ja jau būtu kā Eiropā!>Latgaļīts Atbildēt

  Nav taču mums ne Eiropas progresīvā ienākuma nodokļa,ar neapliekamo minimumu vismaz iztikas minimuma līmenī,ne samazinātas PVN likmes pārtikai,ne obligātās veselības apdrošināšanas,ne algu pensiju un bērnu pabalstu kā Eiropā! Bet pagājuši jau 23gadi! Vai var salīdzināt ar pirmskara Latvijas 20 gadiem? Pat no Rīgas līdz Ērgļiem vairs nevaram ar vilcienu aizbraukt.Bet jau 1928.gadā varējām no Liepājas līdz Berlīnei aizbraukt 10 stundās!
  Nav mums vairs pat ne VEFa,ne Baldones sanatorijas! Pat apavus armijai tagad pērkam ārzemēs!Toties rūpniecības attīstība visstraujākā Eiropas Savienībā!

 6. Sarkanie baroni izdzīvos jebkurā gadījumā iztirgojot salaupītās zemes,mežus un uzņēmumus.

 7. Deļkam visu izļem valsts veiri?????
  Deļkam nateik dūta īspieja īdzeivotojim izļamt voi ir vajadzeiba ar Krīveju streidātīs????
  Beja sovhozi…cilvākim koč beja dorbs…i paāduši beja…kei tikom eiropā,tai miusus gierb pa druskai plikus.
  Kas itei vispor par demokrateju????

 8. Vai tiešām balsosim par šiem nespējniekiem arī 4.oktobrī?

 9. Pat avīzes nelasi? Tieši VL jau arī iestājas pret Latvijas īpašumu un zemju iztirgošanu par uzturēšanās atļaujam,acumirklīgai peļņai,par rītdienu nedomājot! To izdevās tikai ierobežot,pateicoties “Vienotības” pretdarbībai”! Un neesmu dzirdējis,ka arī Jurkāns to atbalstītu!Un,kas tā par dīvainu un nesaprotamu VL sasaistīšanu ar Jaunupu un Jurkānu? Varbūt vari paskaidrot?

 10. Un šādi politiķi pretendē vēl uz ministru posteņiem nākamajā valdībā?!

 11. Paši apzināti radījām sev problēmas un tagad vaidam.Var nomirt arī no šāviena kājā.

 12. Jurkāns un VL zina ko darīt – jāpaplašina Latvijas īpašumu un zemju iztirgošana? Lielāka muļķība ir balstīt mūsu ekonomiku uz Krievijas labvēlīgumu. To var darīt tikai virspeļņas ieguvei bez kuras var iztikt. Krievu sarkanie baroni paēdīs jebkādā situācijā, bet uz tautu tiem nospļauties. Viena no izejam, kas var parādīties, ka krievu tauta ilgi necietīs šo patvaļu. Bet kādas ir VL un Jurkānam ar Jaunupu idejas izņēmot to, kā aprēķināt un cik savlaicīgi palīdzību ko jālūdzās un kā izdabāt Krievam kara apstākļos? Varbūt viņiem ir domas, kā pārtraukt karu Ukraīnā. Jāsaprot, ka Ukraīnas karš ir arī mūsu karš, tur iet cīņas arī par mums. Tas šodien krievijā ir skaidri definēts. Izlikties, ka mēs necietīsim, nosēdēsim maliņā labi paēduši neizdosies. Tāi tantei, kurai ir 600 govs var ieteikt gatavot produkcijas pārpalikumu Ukrainas karavīriem. Jurkāns lai padomā, kā labāk to izdarīt, iespējams, ka norēķināties ar vērtsparādpapīriem.

 13. laikam jau gaidāmas lielas “ziepes”! Bet nu cerēsim, ka badā nenomirsim; gan jau Krievija mūs apžēlos un pabaros!

 14. ceļojošais cirks Atbildēt

  Šo mutesbajāru runās patiesi jūtama tāda kā satraukuma nots: sak, kas mūs turpmāk baros?

 15. Tik tieshaam, shaaviens kaajaa ir labaak, nekaa shaaviens galvaa.

 16. Ministru divreiz vairāk kā Šveicē! Jēgas nekādas!

 17. Un kur tad bija daudzie ministru štata un ārštata padomnieki ar jau krīzes laikā atceltajiem algu griestiem?

 18. Plāns pavisam plāns! Zaķim ar Vilku jademisionē!

Draugiem Facebook Twitter Google+