×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. janvāris, 2012
Drukāt

Valdība neiebilst pret līguma slēgšanu par vērienīgo vilcienu iegādi

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība neiebilst pret to, ka AS “Pasažieru vilciens”, izpildoties konkrētiem nosacījumiem, slēdz līgumu par vērienīgo vilcienu iegādi, šodien žurnālistiem pavēstīja satiksmes ministrs Aivis Ronis.

Līgumu varēs slēgt, ja Administratīvā rajona tiesa neapturēs līguma slēgšanu un nebūs būtisku izmaiņu “Pasažieru vilciena” un Spānijas kompānijas “Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A.” (CAF) sākotnējā vienošanās.

Ronis apstiprināja, ka valdība ir pieņēmusi galīgo lēmumu un šis jautājums Ministru kabineta darba kārtībā neatgriezīsies.

“Pasažieru vilciena” valdes priekšsēdētājs Nils Freivalds žurnālistiem teica, ka pozitīva Administratīvās tiesas lēmuma gadījumā līgums tiks noslēgts tuvāko dienu laikā.

Kā ziņots, Administratīvajā rajona tiesā 25.janvārī būs pieejams lēmums par to, vai pēc Šveices uzņēmuma “Stadler Bussnang AG” (“Stadler”) lūguma pagaidām apturams Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) lēmums atļaut 429,24 miljonus latu vērto jauno vilcienu iepirkumu.

Kā ziņots, IUB pērn oktobra nogalē atļāva PV slēgt līgumu ar CAF par apjomīgo jauno pasažieru vilcienu sastāvu iepirkumu.

PV konkursā par jaunu pasažieru vilcienu sastāvu iepirkumu par uzvarētāju atzina Spānijas kompāniju, kas ieguva tiesības uz 610,76 miljonus eiro (429,24 miljonus latu) vērto līgumu. Šo PV lēmumu IUB apstrīdēja “Stadler”, kas 17.novembrī iesniedza arī sūdzību tiesā par IUB lēmuma pamatotību.

PV iepirkums paredz līdz 2015.gadam iegādāties 34 jaunus elektrovilcienus un septiņus dīzeļvilcienus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+