×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
20. aprīlis, 2013
Drukāt

Valdība neizsludina ārkārtas situāciju plūdu skartajās pašvaldībās

Foto: LETAFoto: LETA
Valdība 19.aprīlī sasauktajā slēgtajā ārkārtas sēdē nolēma neizsludināt ārkārtas situāciju vairākās plūdu skartajās pašvaldībās. Izsludināt ārkārtas situāciju pavasara plūdu radīto draudu dēļ lūdza Daugavpils pilsētas un novada pašvaldības, Ogres novada pašvaldība, Pļaviņu novada pašvaldība un Ilūkstes pašvaldība.

Premjera amata pienākumu izpildītājs, aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V) vakar pēc gandrīz divu stundu ilgās sēdes žurnālistiem skaidroja, ka ārkārtas situācijas izsludināšana ir ļoti nopietns lēmums, kas apdraud valsts drošību un ir valstiska mēroga. “Uzklausot Ogres novada pašvaldību un ministrus, nonācām pie secinājuma, ka līdz Krīzes vadības padomes sēdei pirmdien varam sniegt visu nepieciešamo palīdzību bez ārkārtas stāvokļa izsludināšanas,” teica Pabriks.
Pašvaldībām ārkārtas stāvokli esot bijis nepieciešams izsludināt, lai varētu izmantot līdzekļus iepirkumiem ātrā veidā bez Publisko iepirkumu likuma piemērošanas.
Par turpmāko rīcību plānots lemt pirmdien, 22.aprīlī, Krīzes vadības padomes sēdē, un, ja situācija līdz pirmdienai būs mainījusies, tikšot pieņemti attiecīgi lēmumi.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) atzina, ka ir gandarīts, ka valdība ir nonākusi pie kopīga lēmuma un pašvaldības un to iedzīvotāji redz, ka valdība ir gatava iesaistīties situācijas risināšanā. Viņš gan atgādināja, ka situācija Daugavpils novadā joprojām ir kritiska un pirmdien tiks pieņemti lēmumi par turpmāko rīcību.
Savukārt iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) informēja, ka glābšanas dienesti strādā monitorēšanas režīmā un nepieciešamības gadījumā ir gatavi reaģēt.
Pašvaldībām ir uzdots sagatavot aprēķinu par plūdu radītajiem zaudējumiem, bet Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai ir jānodrošina to iesniegšana Valsts kancelejā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+