×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. marts, 2014
Drukāt

Valdība liedz par ministriem piedalīties 16.marta pasākumos; Cilinskis nodomus neatklāj (26)

cilinskis_leta

Valdība šodien nolēmusi, ka ministri 16.marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa nepiedalīsies, šodien žurnālistus informēja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

Tikmēr vienīgais ministrs, kurš bija plānojis doties gājienā – vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK) – savus nodomus pēc valdības lēmuma par dalību 16.marta pasākumos neatklāj.

Uzklausot drošības iestāžu sniegto informāciju, ministri piekrituši šādam lēmumam. Komentējot vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Eināra Cilinska (VL-TB/LNNK) vēlmi doties gājienā, Kozlovskis uzsvēra, ka ir jājautā pašam ministram, kāds būs viņa gala lēmums.

Cilinskis valdības balsojumā par nepiedalīšanos 16.marta gājienā esot balsojis pret.

Par valdības lēmumu būs arī Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) rīkojums.

Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs uzsvēra, ka šajā gadījumā nav runa par pulcēšanās vai vārda brīvību un ikviens var pieminēt savus ģimenes locekļus. “Mūsu valsts savus karavīrus godina 11.novembrī, Lāčplēša dienā,” teica Pildegovičs.

Arī pēc valdības balsojuma par nepiedalīšanos 16.marta pasākumos Cilinskis joprojām neatklāj, kā viņš rīkosies. Ministrs žurnālistiem nevēlējās komentēt, kāda būs viņa rīcība – to viņš paziņošot piektdien, 14.martā, īpaši sasauktā preses konferencē.

Jautāts, vai neplāno demisionēt, viņš konkrētu atbildi nesniedza, norādot, ka “tad jau vien redzēs”.

Jautājuma izskatīšanas laikā ministri uzsvēruši, ka valdība jau kopš neatkarības atjaunošanas konsekventi ievērojusi, ka Latvija savus kritušos karavīrus godina Lāčplēša dienā, informēja Valsts kancelejas komunikācijas departamentā. Tāpēc arī 16.marts nav uzskatāma par oficiālu piemiņas dienu un valsts augstākās amatpersonas un valdības locekļi 16.marta pasākumos nepiedalās.

Drošībsargājošās iestādes sēdē informējušas, ka pēdējo gadu laikā atsevišķas radikāli noskaņotas grupas ir mēģinājušas traucēt 16.marta privātos atceres pasākumus, lai pievērstu uzmanību sev un saviem mērķiem.

Straujuma uzsvērusi, ka Latvija ir konsekventi nosodījusi abu totalitāro režīmu pastrādātos noziegumus pret cilvēci, nosoda holokaustu, godina totalitāro režīmu upuru piemiņu.

Jau ziņots, ka valdošās koalīcijas partneru – “Vienotības” un nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) – politiķiem ir domstarpības par ministru dalību 16.marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa. Neoficiāli izskan, ka gadījumā, ja kāds no nacionālās apvienības ministriem piedalīsies pasākumos pie Brīvības pieminekļa, varētu lemt par viņa atlaišanu no amata.

No ministriem vienīgais, kas bija plānojis piedalīties publiskajos pasākumos, bija Cilinskis, kurš to darot jau 16 gadus.

Latviešu leģionāru piemiņas dienā šogad ir gaidāmi augstāki drošības riski un uz pasākumiem Rīgā varētu ierasties arī radikāli noskaņotas personas no ārvalstīm, aģentūrai LETA iepriekš sacīja Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks. Reiniks skaidroja, ka drošības riski šogad ir augstāki un tam par iemeslu ir notikumi Ukrainā un pieteiktie antifašistu pasākumi Rīgā.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Kauns par tādu valdību! Tā vietā .lai skaidrotu vēl un vēl visai pasaulei par leģionāriem,viņi pakļaujas krievu muldēšanai.Tas graujot valsts tēlu.Vai valsts tēlu negrauj tie,kuri aicina pievienoties Krievijai???Kā ar to sodīšanu,jo tā ir visīstākā pretvalstiskā darbība?

 2. Pateicos personiski Cilinskim. Būtu mums vairāk tādu goda vīru ar mugurkaulu,tad mūs neviens nespētu ne nopirkt, ne pārdot ,ne paverdzināt !

  • tā goda vīru vairošana Saeimas vēlēšanās vēl ir mūsu spēkos; nebalsosim par tiem, kas mūs nodod!

 3. kura ir tā valdība? Tie 4.maija kliķes komunistu klani un zi*d* tārpu vagaru palīgi ?

 4. Laikam daudzi ir pieraduši pie politiskā teātra un izrādīšanās šova pieminekļa tuvumā, ka bez tā nu vairs nevar katru gadu, jo grib uzskatīt to par privatizētu pasākumu, kamēr tomēr daži tautas kalpi krita kaunā rokas palaižot…. Ja nu griba tā spiež, solījumi sasolīti, ka citādi nevar, – ziedus var nolikt arī 6os no rīta un 23os vakarā, un individuāli un klusi, nevis masveidīgi, kā to iemācīja padomju vai citi laiki – vienotā solī… un ar dziesmu. Bet labāk bez dziesmas, lai putni dzied pavasara dziesmas kokos.

 5. un provokātoru “Li Grans TT” pie kauna staba – kopā ar “lēmuma iniciatoriem”!

 6. Var būt, ka šis valdības lēmums ir mazliet tālejākošs, jo tiek itkā samazināta spriedze, lai turpmāk nevarētu valdību pierakstīt pie tā saucamā fašistu vai citādi nenoskaidrojamo personu gājiena. No vienas puses pareizi, jo nav labi uzprasīties uz Krimas scenāriju, bet no otras puses skatoties nekādi šādi soļi neglābs, ja Putins būs izlēmis par varītēm savākt Baltijas valstis. Te glabs tikai NATO un trešā pasaules kara draudi, ko, liekas, pat Putins īpaši negrib.Tātad nav jēgas slēpties – atbalstīsim mūsu leģionārus par viņu labticīgiem un labu gribētiem maldu ceļiem. Hitlers viņus uzmeta un to pašu var sagaidīt no šodienas. Ir smagi būt patriotam un būt uzmestam no visiem, kas kaut ko ir solījuši.

 7. Straujuma ar savu nekompetenci panākusi, ka nu 16.03 būs ne tikai ziedu nolikšana…..

 8. Es ar nebalsošu par JUMS vēlēšanās,bailuļi.

 9. parazīti un izdzimteņi laiza pakaļu gan krieviem, gan žīdiem, gan eiro-pistiem

 10. ..Nekam nederīga valdībā.Neaizstāv etniskos pilsoņus,neiegrožo nacistus,kas bļauj.Atliek tik balsot pēc pārliecības par tiem,kam ir mugurkauls.

 11. Vai tā ir neatkarīgas valsts Latvijas valdība? Maskavas roklaižas – nekas vairāk. Kā gan tagad Bērziņš attaisnosies, ka nepaspēja aizmukt uz ārzemēm? Dejojiet kā gribiet – ja Maskava teiks tad jūs ar visām nevainīgām sejiņām dabūsiet pa zobiem. Žēl, ka VL ir tikai viens ministrs.

  • tas nozīmē, ka NA vadībai ir jāizdara secinājumi un jau pirms Saeimas vēlēšanām no dažiem jāatvadās…

  • Es barikāžu laikā braucu no Cēsīm aizstāvēt MP… Biju trīs dienas – arī tajā baisajā vakarā, kad apkārt spindza lodes…un mēs zaudējām cilvēkus. Bija bailes un neziņa vai pārbraukšu mējās, bet biju tur ar cerību par brīvu Latviju. Leģionāri savas dzīvības arī atdeva par mūsu Latviju. Ko par to visu tagad esam ieguvuši? Melīgo propogandu no krieviskajiem TV kanāliem (kurus nevēlos, bet par kuriem ir man jamaksā), mantkārīgus oligarhus(Bērziņu, Lembergu, Slesaru, Šķēli…) koriģētu preambulu, UA tirgošanu un daudzus mūsu Latvijai nedraudzīgus krievvalodīgos. Vai šajā situācijā Latvijai drīkst būt tik gļēva valdība? Domāju, ka nē! To, ka Latvija ir bez prezidenta – ar to jau esam tā kā samierinājušies. Labāk, lai klusē, jo savādāk tā kā tā sadarīs un sarunās muļķības.

 12. Nožēlojami!
  Biju domājusi, ka NA ir trīs ministri valdībā, nevis tikai viens!

 13. 1998. gadā 16. martu apstprināja kā oficiālu piemiņas dienu. Tikai pieaugot Krievijai simpatizējošo deputātu skaitam, mūsu vecie komunisti pārtrauca izlikties un sāka atklāti uzstāties pret Sarkanās armijas ienaidniekiem. Pēdējais aizliegums rāda pasaulei – mūsu valdība atzīst, ka leģionāri bija un ir fašisti. Taisnība antifašistiem. Amerikā tā nedomā.

 14. Atliek tikai nospljauties.

 15. Apbrīnojami. Tagad jau Pildegovičs notteiks kur un ko vajag pieminēt. Apbrīnojama valdība. Tad, kad vajag aizsargāt latviešus no kreivu propogandas kanāliem – vai vismaz parādīt cieņu latviešiem un nelikt maksāt par kreivu rpopogandas kanāliem TV pakās, tad valdībai nav ko teikt. Tad , kad vajag sēru dienā sērot, tad Zatlers ar kundzi var atļauties doties uz modes šovu Lietuvā. Tad, kad vajag iet uz nelikumīgu referendumu par valsts valodu, tad gan Freiberga un citi naski aicina tautu iet un balsot.

 16. Stulbuma kalna gals!
  1998.gadā tā bija oficiāla svētku diena, tagad liedz ministriem piedalīties!
  Divkoši!Divkoši!Divkoši!Divkoši!Divkoši!Divkoši!

Draugiem Facebook Twitter Google+