×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. novembris, 2013
Drukāt

Valdība nolēmusi turpināt vairākas tiesvedības ECT

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas valdība šonedēļ ir nolēmusi turpināt tiesvedības trīs pret valsti ierosinātās lietās Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Kā aģentūrai LETA stāstīja Ministru kabineta pārstāvja starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās biroja vadītāja vietnieks Emīls Plaksins, lieta “Veiss pret Latviju” ECT sākta, atsaucoties uz Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas punktu par tiesībām uz lietas izskatīšanu saprātīgos termiņos un pantu par tiesībām uz privāto un ģimenes dzīvi. Iesniedzējs ECT sūdzas, ka Latvijas tiesas nepamatoti bija atteikušās atzīt viņa kā bērna bioloģiskā tēva paternitāti.

Lietā “X. un citi pret Latviju” iesniedzēji – bērna māte, bērna juridiskais tēvs un bērns – ECT sūdzas par ekspertīzes nozīmēšanu bērnam un viņa juridiskajam tēvam, lai noteiktu bērna bioloģisko izcelšanos. Viņi uzskata, ka šādi pārkāpa tiesības uz privātās un ģimenes dzīves neaizskaramību, kā arī tiesības uz taisnīgu tiesu.

Savukārt ECT izskatāmajā lietā “A.K. pret Latviju”, atsaucoties uz konvencijas pantu par tiesībām uz privāto un ģimenes dzīvi, iesniedzēja sūdzas, ka atbildīgās ārstes nolaidības rezultātā, proti, nenozīmējot nepieciešamos medicīniskos izmeklējumus, viņai bija liegta iespēja izvēlēties turpināt grūtniecību. Atsaucoties uz konvencijas pantu par tiesībām uz taisnīgu tiesu, iesniedzēja norāda, ka tika pārkāptas viņas tiesības uz motivētu tiesas nolēmumu, tiesības pārsūdzēt spriedumu un tiesības uz tiesas pieejamību, kā arī tiesības uz krimināllietas izmeklēšanu saprātīgos termiņos un pušu līdztiesības princips.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+