×
Mobilā versija
Brīdinājums +26°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
4. augusts, 2016
Drukāt

Ceļošana uz nodokļu maksātāju rēķina. Amatpersonas uzkrāj bonusus (2)

1. Papildināts teksts un pievienots video.

1no2
Foto - LETAFoto - LETA

Aamatpersonas bieži dodas komandējumos. Dienesta braucieni, piemēram, ir ikdiena Ārlietu ministrijā (ĀM). Pērn to darbinieki devās 2600 komandējumos, 2014.gadā – 3000. Tātad tie ir vidēji septiņi līdz astoņi komandējumi katru dienu.

Taču to, kā valsts amatpersonas izmanto lojalitāšu programmās uzkrātos punktus, neviens nekontrolē, skaidro Finanšu ministrijā (FM).

“Ja tu esi braucis komandējumos, uz tevi kā privātpersonu ir sakrājušies punkti. Nu, un, protams, līdz šim neviens nav sekojis līdzi, ko tu dari ar uzkrātajiem punktiem. Attiecīgi tā pēc būtības šie punkti paliek amatpersonas rīcībā,” skaidroja FM pārstāve Jana Salmiņa.

Līdz ar to amatpersonām ir iespēja doties privātos ceļojumos, ko apmaksājuši nodokļu maksātāji, jo tie tiek apmaksāti ar bonusa punktiem, kas uzkrāti, pateicoties komandējumiem.

Rakstiskā atbildē ĀM šādu praksi attaisno ar to, ka likums tā rīkoties neaizliedz: “Likums sniedz valsts amatpersonām tiesības saņemt atlaižu kartes un piedalīties lojalitātes programmās.”

  1. Papildināts teksts un pievienots video.
  2. Finanšu ministrija, veidojot nākamā gada budžetu, atradusi veidu, kā ietaupīt uz komandējumu rēķina, proti, stingrāk kontrolējot lojalitātes programmās uzkrāto punktu izmantošanu, taču ministri šo priekšlikumu ir noraidījuši, ceturtdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas Sešos”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Un cik šāda kontrole izmaksās? Un cik jaunas darba vietas tiks radītas Finanšu ministrijā un Valsts ieņēmumu dienestā?

  2. kāpēc FM interesē bonusi, kas uzkrāti piem. pasaules bankas vai kādas ES programmas apmaksātos braucienos? ?? kautkā izmisīgi… ja biļete no budžata, ta dlaikam var ņemt to karti uz iestādes vārda un neķert blusas?

Draugiem Facebook Twitter Google+