×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
2. augusts, 2016
Drukāt

Valdība nosaka KNAB vadītāja atlases kārtību: Vai kādam būs izšķiroša balss?

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru kabinets (MK) otrdien apstiprināja jauno Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka pretendentu atlases un vērtēšanas kārtību.

Jautājumā par izšķirošo konkursa komisijas locekļa balsi ministri piekrita piedāvājumam, ka tāda netiek noteikta nevienam no komisijas locekļiem un pretendents tiek virzīts akceptēšanai valdībā ar balsu vairākumu. Tomēr tiks pieļauta arī situācija, ka ministriem tiek piedāvāts izšķirties starp diviem kandidātiem, kuri ir saņēmuši visaugstāko punktu skaitu. Sākotnēji bija diskusija, vai izšķirošo balsi jeb divas balsis piešķirt komisijas vadītājam – Valsts kancelejas direktoram vai ģenerālprokuroram.

Tāpat šodien valdībā diskusijas raisīja jautājums par KNAB priekšnieka kandidāta nevainojamu reputāciju – vai tam ir nepieciešami kritēriji, vai arī nevainojama reputācija ir tas pats, kas pielaide valsts noslēpumam. Tomēr tika panākta vienošanās, ka komisijai būs jāpieņem lēmums, vai pretendentam ir vai nav nevainojama reputācija.

KNAB priekšnieka vietniece Ilze Jurča piedāvāja jautājumu par nevainojamu reputāciju svītrot no noteikumiem un iekļaut to pielikumā pie vērtēšanas kritērijiem, tomēr nepiešķirot tam punktus, un pretendentu otrā vērtēšanas kārta tādā gadījumā sāktos ar reputācijas izvērtēšanu.

Lai gan Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš iebilda, ka četru cilvēku komisija var precīzi noteikt kritērijus nevainojamai reputācijai, tomēr Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) uzsvēra, ka “četri ļoti nopietni cilvēki” var pieņemt lēmumu, tostarp arī par reputāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+