×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. oktobris, 2015
Drukāt

Valdība novirza 5,7 miljonus eiro no prezidentūras līdzekļiem slimnīcu kredītu segšanai šajā gadā (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valdība atbalsta Veselības ministrijas (VM) pieprasījumu novirzīt 5,7 miljonus eiro no Latvijas prezidentūras pāri palikušajiem līdzekļiem 11 ārstniecības iestāžu valsts galvoto aizdevumu saistību maksājumiem par 2015.gadu.

Lielākā summa nepieciešama Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcai – 2 169 343 eiro, kā arī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai – 1 664 432 eiro. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai paredzēts novirzīt 889 158 eiro, slimnīcai “Ģintermuiža” – 435 913 eiro, Ludzas medicīnas centram – 204 262 eiro, bet Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centram – 167 040 eiro.

Mazākas summas paredzēts piešķirt vēl piecām ārstniecības iestādēm. Aknīstes psihoneiroloģiskajai slimnīcai lūgti 96 129 eiro, Kuldīgas slimnīcai – 41 198 eiro, Bērnu psihoneiroloģiskajai slimnīcai “Ainaži” – 30 510 eiro, Strenču psihoneiroloģiskajai slimnīcai – 13 852 eiro un Daugavpils psihoneiroloģiskajai slimnīcai – 4965 eiro.

Kā ziņots, vairākās Latvijas slimnīcās uz atsevišķiem pakalpojumiem ir beigušās valsts apmaksātās kvotas, kā arī daudzu izmeklējumu veikšanai un pakalpojumu saņemšanai rindas izveidojušās līdz pat gada beigām.

VM jau iepriekš vēstīja par ieceri situācijas uzlabošanai novirzīt no prezidentūras pāri palikušos līdzekļus. Tad gan tika domāts par 6,7 miljonu eiro novirzīšanu.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja VM pārstāvis Oskars Šneiders, plānots, ka šie līdzekļi sākotnēji tiktu novirzīti šī gada slimnīcu valsts galvoto aizdevumu apmaksai. Viņš skaidroja, ka slimnīcas kredīta maksājumus savā budžetā jau ir rezervējušas un, novirzot papildu līdzekļus kredīta dzēšanai, veselības aprūpes iestādēm atbrīvotos līdzekļi, kurus novirzīt papildu pakalpojumu nodrošināšanai – ārsta konsultācijām un izmeklējumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kredīta parāds slimnīcai…..? Tātad slimnīcai nav bijis naudas un viņa ņēmusi kredītu savu izdevumu segšanai. Bet slimnīcas takšu pamatā vajadzētu uzturēt par valsts budžeta līdzekļiem!!! Tam nolūkam līdzekļu nebija un tagad būs jāmaksā vēl kredīt% Pārāk atklāts banku atbalsts. Murgs ne valdība.

  2. Prieks dzirdet… nauda valstij ir…. tikai kā mēs to sameklējam un tērējam… Par šo soli ministram tikai plus viņa darbībai.

  3. Belēvičam, kurš nepadevās Vienotībai un izcīnīja naudu, lai paglābtu slimnīcas no parādu žņauga

Draugiem Facebook Twitter Google+