×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
30. jūlijs, 2013
Drukāt

Valdība palīdzēs aizbraukušajiem atgriezties Latvijā

LETALETA

Valdība otrdien atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādāto reemigrācijas atbalsta pasākumu plānu 2013.-2016.gadam, aģentūra BNS uzzināja valdības sēdē.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis pēc plāna apstiprināšanas uzsvēra, ka tagad, kad valdība to ir atbalstījusi, atliek vien īstenot visus plānā iekļautos pasākumus.

Reemigrācijas  plāna galvenais mērķis ir sniegt praktisku palīdzību emigrējušiem iedzīvotājiem, viņu ģimenēm, kas vēlas atgriezties un ir gatavi to darīt, lai strādātu Latvijā, dibinātu uzņēmumu vai attīstītu biznesa saiknes ar Latviju.

EM aplēses liecina, ka plāna īstenošanai nākamgad nepieciešams 767,7 tūkstotši latu, 2015.gadā ‒ 839,1 tūkstotis latu, bet 2016.gadā ‒ 840,1 tūkstotis latu.

Plānā ir iekļauti konkrēti pasākumi astoņos atbalsta  pasākumu virzienos. Plāns paredz vienas pieturas principa nodrošināšanu, izveidojot noteiktu institūciju, kas sniedz informāciju un konsultācijas jautājumos, kas attiecas uz personas pārcelšanos un uzturēšanos Latvijā, tostarp attālināti.

Tāpat paredzēti pasākumi darba tirgus informācijas pieejamībai. “Nepieciešama efektīva divvirzienu komunikācijas mehānisma ieviešana, kā darba devēji informē ārvalstīs dzīvojošos valsts piederīgos par nepieciešamajiem speciālistiem/vakancēm, prakses iespējām, bet ārvalstīs dzīvojošie un studējošie var uzrunāt potenciālos darba devējus,” norāda EM.

Plānā iekļauti pasākumi arī augsti kvalificēta darbaspēka piesaistei, latviešu valodas apguvei, sadarbībai ar diasporu, it īpaši biznesa saiknes veidošana un uzturēšana. Plānots arī atbalsts skolēniem, kas atgriežas un iekļaujas Latvijas izglītības sistēmā, kā arī šo skolēnu vecākiem, un plānota arī personu loka paplašināšana, kuriem iespējams pretendēt uz repatrianta statusu – lai repatrianta statusu varētu saņemt arī personas, kas izbraukušas pēc 1990.gada 4.maija un ārvalstīs nodzīvojušas vismaz 10 gadu.

Sākotnēji bija paredzēts, ka sīku   reemigrācijas  plānu EM valdībā iesniegs līdz šā gada 2.aprīlim, taču vairākas ministrijas kavējās ar nepieciešamās informācijas iesniegšanu, tādēļ plāna pabeigšana ievilkās.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka valdība janvāra beigās atbalstīja priekšlikumus reemigrācijas atbalsta pasākumu plānam un uzdeva līdz 2.aprīlim visām iesaistītajām pusēm izstrādāt detalizētu to kompetencē esošo pasākumu ieviešanas plānu un to īstenošanai paredzēto finansējumu 2014.gada budžetā. Atbilstoši identificētajiem pasākumu virzieniem un to risinājumiem detalizētajā rīcības plānā jābūt iekļautiem konkrētiem ieviešanas instrumentiem, nepieciešamajam finansējumam un tā avotiem, kā arī termiņiem un atbildīgajiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+