×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2017
Drukāt

Valdība par nodokļiem tomēr lems nākamnedēļ (2)

Foto - Ieva Makare/LETAFoto - Ieva Makare/LETA

Māris Kučinskis

Valdība par nodokļu reformas pamatnostādnēm tomēr lems nākamnedēļ, nevis šonedēļ, kā iepriekš bija iecerēts.

Nākamnedēļ, 2.maijā, Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) tiksies ar “Vienotību”, lai atbildētu uz šī politiskā spēka jautājumiem par reformu. Savukārt trešdien, 3.maijā, par pamatnostādnēm lems valdība.

Arī koalīcijas partiju diskusija par nodokļu reformu pārcelta uz nākamo nedēļu, žurnālistiem pastāstīja Kučinskis.

“Vienotība” šodien nolēma, ka aicinās premjeru uz frakcijas un valdes sēdi nākamnedēļ, lai gūtu atbildes uz visiem jautājumiem. Partijas priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns gan uzsvēra, ka politiskais spēks konceptuāli atbalsta nodokļu reformu.

Smiltēns skaidroja, ka būtisku iebildumu pret reformu nav, jo daļa no plānotām izmaiņām esot “Vienotības” idejas. Tomēr šī politiskā spēka pārstāvjiem esot daudz jautājumu par aprēķiniem attiecībā uz kompensējošiem mehānismiem. Piemēram, vai tiešām, palielinot akcīzes nodokļa likmi, ieņēmumi palielināsies tā, kā tas ir plānots.

Politiķis arī uzvēra, ka jāsaprot, cik ilgs būs periods, “kurā izsmeļam faktiski visas iespējas un reformas dēļ mēs gan palielinām budžeta deficītu, gan nogriežam ministrijām iespējas īstenot jaunās politikas iniciatīvas”.

“Vienotība” nevēlētos nonākt līdz situācijai, ja reformas rezultātā, nepiepildoties prognozēm, būtu jāpalielina pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) politiķis Imants Parādnieks pauda viedokli, ka pašreizējā situācija ir normāls sarunu process. Viņš atgādināja, ka VL-TB/LNNK jau iepriekš pauda pozitīvu viedokli par reformu. Parādnieks arī akcentēja, ka ir svarīgi pārrunāt reformas būtiskas detaļas.

Taujāts, vai nodokļu reformā vēl iespējamas korekcijas, Kučinskis norādīja, ka jāpieņem visa pakete, kas ietver arī kompensējošos mehānismus. Citādi, tikai samazinot nodokļus, reforma zaudētu jēgu, bet budžets “nonāktu iztrūkumā”. Premjers arī piebilda, ka, piemēram, akcīzes nodokli alkoholam var pacelt, bet attiecībā uz akcīzes nodokli dīzeļdegvielai jābūt piesardzīgiem, diskutējot par atvieglojumiem.

Kā ziņots, Finanšu ministrija (FM) saskaņošanai nodevusi nodokļu reformas pamatnostādnes, aģentūru LETA informēja ministrijā. FM nosūtījusi saskaņošanai visām nozaru ministrijām, sociālajiem, kā arī citiem sadarbības partneriem “Valsts nodokļu politikas pamatnostādņu 2018.-2021.gadam” projektu. FM cerēja jau 28.aprīlī to izskatīt Ministru kabineta ārkārtas sēdē.

Nodokļu reforma paredz ieviest divas iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) pamatlikmes – 20% ienākumiem līdz 45 000 eiro gadā un 23% ienākumiem virs 45 000 eiro gadā. Iecerēts būtiski paaugstināt ar IIN neapliekamo diferencēto minimumu uz 250 eiro mēnesī. Reforma paredz arī paaugstināt atvieglojumu par apgādībā esošām personām no 175 uz 250 eiro mēnesī. Reforma paredz arī daudzas citas izmaiņas.

Reformas ieviešanas rezultātā radušos nodokļu ieņēmumu zudumus iecerēts kompensēt ar akcīzes nodokļa celšanu degvielai, cigaretēm un alkoholam.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Skaidrs taču, ka neiet runa jau par nodokļiem. Iet runa par to, kā saglabāt (ar aprēķinu uz vairošanu) izveidoto ierēdņu un darbinieku armiju valsts un pašvaldības iestādēs un radīt sabiedrībā sajūtu, ka dzīve iet uz augšu.

 2. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+