×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. augusts, 2012
Drukāt

Valdība pārdala lauksaimniecībai paredzētos 45 tūkstošus latu 


Valdība pagājušajā nedēļā pārdalīja līdz šim neizlietotus 45 tūkstošus latu no valsts atbalsta finansējuma lauksaimniecībai, pavēstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sabiedrisko attiecību speciāliste Rūta Rudzīte.


 

45 tūkstoši latu netika izlietoti kultūraugu genofonda saglabāšanai un šķirnes identitātes pārbaudei, dalībai pārtikas kvalitātes shēmās, kā arī kredītprocentu daļējai dzēšanai lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajām sabiedrībām.

Šos līdzekļus pārdalīs vairākiem citiem atbalsta pasākumiem, kuros līdzekļu pieprasījums ir lielāks par pieejamo finansējumu.

Tā kā pēdējos gados valstī sākusi attīstīties liellopu gaļas ražošana, paredzēts valsts atbalsts subsidēta pakalpojuma veidā par katru lineāri novērtētu pirmās un trešās vai ceturtās laktācijas pārraudzības ganāmpulkā esošu zīdītājgovi. Šim mērķim nolemts palielināt piešķirto finansējumu ciltsdarba pasākumiem liellopu gaļas ražošanas nozarei par 25 tūkstošiem latu, savukārt 20 tūkstošus latu paredzēts novirzīt konkurētspējas paaugstināšanai, lai veiktu izmaiņas dzīvnieku kaušanas, gaļas pirmapstrādes, sadales un fasēšanas tehnoloģijās ar nolūku pagarināt derīguma termiņu Latvijā ražotajai netradicionālo nozaru produkcijai. Rudzīte norādīja, ka noteikumu grozījumi sasaucas ar Nacionālā attīstības plāna 2014. – 2020. gada prioritātēm, proti, uz vietējiem resursiem balstītas augstas pievienotās vērtības produktu eksporta un vietējā tirgū radītā produkta patēriņa veicināšanu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+